Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą 24.08.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXI Niedzielę Zwykłą 24.08.2014r.

1. Przeżywamy dzisiaj nasze parafialne dożynki i festyn przy kościele. Msza św. dożynkowa o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 11.00). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną. Podczas festynu, a także po Mszach św. przed kościołem - rozprowadzamy cegiełki w cenie 10 zł na potrzeby nowego ogrodzenia na parafialnym cmentarzu (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: weekendowy pobyt w Willi Puchatka w Szklarskiej Porębie, rower, kuchenkę mikrofalową, aparat fotograficzny, odkurzacz i wiele innych). Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i zabawy!
2. We wtorek 26 sierpnia przeżywać będziemy naszą Uroczystość Odpustową – Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi były proboszcz naszej parafii ks. Prałat dr Jerzy Adamczak. Po Sumie Odpustowej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę o udział ministrantów, dziewczynek sypiących kwiatki i pocztów sztandarowych. Wszystkich Parafian zapraszam do wspólnej modlitwy! Tego dnia będzie jeszcze Msza św. we Wroniawach o godz. 18.30.
3. W związku z Odpustem, proszę o przyjście na próbę te dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki w czasie odpustowej procesji oraz ministrantów - w poniedziałek 25 sierpnia po Mszy św. o godz. 17.30.
4. Prośba Prezydium Konferencji Episkopatu Polski: „W ostatnich dniach docierają do nas budzące przerażenie wiadomości dotyczące losu naszych braci i sióstr w wierze żyjących w Iraku, Syrii i Palestynie. Informacje te sprawiają, że w naszych sercach rodzi się ból, a jednocześnie poczucie solidarności oraz chęć niesienia im pomocy. Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, Louisa Raphaela I Sako, który błaga Polaków o gest solidarności, prosimy Was, aby dzień 26 sierpnia br., który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych, aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich. W duchu solidarności z chrześcijanami w Iraku, prosimy o przeprowadzenie w parafii zbiórki do puszek w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2014 roku.
5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i chwila Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji prześladowanych chrześcijan w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje na Nowennę można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Marlenie Rodewald, Monice Pławińskiej, Teresie Kulus;
● dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na czekające nas prace w naszej parafii. Zebraliśmy 1.738 zł i 40 gr; Bóg zapłać!
● dziękuję także panom – Andrzejowi i Ireneuszowi za pomalowanie bramy i płotu na cmentarzu oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego festynu.
7. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (4,50 zł).