Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 31.08.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXII Niedzielę Zwykłą 31.08.2014r.

1. W poniedziałek przypada 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach  o poległych w obronie naszej Ojczyzny. Módlmy się także o tak bardzo potrzebny pokój na świecie.
2. Msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Mochach - dla uczniów Gimnazjum o godz. 8.00, dla uczniów Szkoły Podstawowej o godz. 9.00. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistom w naszym kościele, w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje na Nowennę można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
4. Także w środę po Mszy św. o godz. 17.30 - GODZINA ŚWIĘTA. Serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu, tym razem także młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Adoracji krótkie spotkanie.
5. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8.00 poświęcenie ziarna siewnego i nasion.
6. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
7. W sobotę od godz. 8.00. odwiedziny chorych ze spowiedzią i komunią św.
8. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się we wtorek 9 września o godz. 20.00 na probostwie.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (4,50 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (4,90 zł).
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Gizeli Kubackiej, Krystynie Kulus, Marii Mielcarek, Ilonie i Jerzemu Malickim; Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom Solca za zakończone wczoraj sprzątanie kościoła. Od najbliższego tygodnia proszę o dalsze sprzątanie mieszkańców Solca Nowego.
● bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Uroczystości Odpustowej w naszej Parafii. Dziękuję za uplecenie girlandy, za posprzątanie terenu przykościelnego po festynie, dziękuję pocztom sztandarowym, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panu organiście i Drogim Parafianom za tak liczną obecność oraz wspólnotę modlitwy;
● dziękuję wszystkim, którzy tak licznie zaangażowali się w przygotowanie naszego parafialnego festyn (nawet trudno byłoby wymienić wszystkich); za liczną obecność i myślę, że także dobrą zabawę. Jak już informowałem wcześniej, cały dochód z festynu (głównie z cegiełek, gastronomii, różnych konkurencji sportowych) będzie przeznaczony na nowy płot na cmentarzu. Bardzo dziękuję wszystkim, ponieważ dochód przekroczył moje oczekiwania. Zebraliśmy bowiem 15.980 zł i 10 gr (w tym 1.000 zł od prywatnego sponsora). Obecnie staramy się zakupić porządne i trwałe materiały potrzebne do postawienia nowego cmentarnego ogrodzenia.
● dziękuję za ofiary złożone na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Iraku. Na ten cel zebraliśmy przed kościołem we wtorek 83 zł i 50 gr.
11. Przed kościołem do nabycia: „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.