OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXV Niedzielę Zwykłą 21.09.2014r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Życzmy wszystkim dziennikarzom rzetelnego i zgodnego z prawdą przekazu informacji.
2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona jest na potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. Także dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje na Nowennę można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. Misjonarze Oblaci zapraszają młodzież na Dzień Skupienia, który odbędzie się w klasztorze w Obrze, w sobotę 27 września 2014 r., w godzinach od 14.00 do 21.00. Szczegółowe informacje na stronie www.obra.oblaci.pl
6. Poświęcenie Różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.
7. Przypominam, że mierzenie alb dla dzieci komunijnych i możliwość zakupu książeczki, różańca, medalika, świecy – w czwartek o godz. 16.00 na probostwie.
8. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Farze Wolsztyńskiej od 22.09-26.09.2014 o godz. 19.00.
9. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć książkę „Cztery i pół tygodnia” – wzruszające świadectwo rodziny, która powiedziała tak życiu (cena 20 zł). Jest to książka o zderzeniu z brutalną rzeczywistością świata medycznego i miłością rodziców, w wewnętrznej walce matki o nienarodzone, choć śmiertelnie chore dziecko, o pytaniach kierowanych do Boga, które pozornie pozostają bez odpowiedzi, i o najpiękniejszej chwili, jaką Bóg podarował temu małżeństwu.
10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Barbarze i Waldemarowi Bielickim, Annie Mydlarz, Zuzannie Baer, Jolancie Przybyła.
11. Przed kościołem do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (4,50 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (4,90 zł)