Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą 28.09.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVI Niedzielę Zwykłą 28.09.2014r.

1. Już niebawem (5 października 2014 r.) rozpocznie obrady III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów poświęcone „Wyzwaniom duszpasterskim wobec rodziny w kontekście nowej ewangelizacji”. Kościół w Polsce reprezentować będzie nasz Ksiądz Arcybiskup, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Stanisław Gądecki. Ojciec Święty Franciszek ustanowił niedzielę 28 września br. dniem modlitw całego Kościoła w intencji Synodu. Papież prosi o tę modlitwę, także w dniach trwania Synodu (5-19.10.2014 r.).Odmawiany w tych dniachróżaniec ofiarujmy także w intencji Synodu.
2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 - poświęcenie Różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej.
3. W środę rozpoczyna się miesiąc październik. Przez cały miesiąc zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowejw kościele - w poniedziałek, środę, piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Różaniec na Sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
Dzieci zapraszam na modlitwę różańcową w środę o godz. 16.30 w kościele.
4. W październiku Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiać będziemy w każdą środę o godz. 17.15. Do koszyczka w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej.
5. W najbliższym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we wtorek – św. Hieronima, w środę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w czwartek – św. Aniołów Stróżów, w sobotę – św. Franciszka z Asyżu.
6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W związku z tym:
- okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30.
- w sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
7. Za tydzień w sobotę i niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Misjonarzy Oblatów, którzy po Mszach św., rozprowadzać będą kalendarze misyjne na Nowy Rok 2015.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Julii Olszewskiej, Karolinie Mehr, Wandzie Wachowicz, Edycie Świniarek;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.025 zł i 92 gr;
● za ofiary na KUL i Wydział Teologiczny. Zebraliśmy 88 zł i 86 gr. Bóg zapłać!
9. Przed kościołem do nabycia: „Przewodnik Katolicki”(4,50 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (4,90 zł).
10. Ministranci rozprowadzają kalendarz na rok 2015 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł).
11. W zakrystii można nabyć książkę „Cztery i pół tygodnia” (cena 20 zł) – wzruszające świadectwo rodziny, która powiedziała tak życiu.
12. W niedzielę, 19 października 2014 roku odbędzie się we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce liczenie osób obecnych na Mszy świętej i przyjmujących Komunię świętą.