Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 15.03.2015 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzebne prace przy naszej Świątyni. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. W najbliższy czwartek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Tego dnia w kościele we Wroniawach ks. bp. Zdzisław Fortuniak udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. W związku z tym, obowiązkowe próby dla mających przystąpić do tego sakramentu odbędą się we Wroniawach w poniedziałek o godz. 18.00 i wtorek o godz. 19.00. Spowiedź dla kandydatów w środę 18 marca od godz. 19.00 do 20.00 w kościele we Wroniawach. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji mających przyjąć Bierzmowanie.

3. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie można składać intencje na nowennę.
4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę po wieczornej Mszy św.
5. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Obry serdecznie zapraszają na Młodzieżowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 marca. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium – www.obra.oblaci.pl
6. Wielkopostna Spowiedź Święta z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek 23 marca:
  ● przed południem od godz. 10.00 do 11.00
  ● po południu od godz. 16.00 do 17.30.
7. Już dzisiaj informuję, iż parafialna Droga Krzyżowa odbędzie się w niedzielę 29 marca o godz. 19.00.
8. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 16.30.
9. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież.
10. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 11.00.
11. Warsztaty z quillingu z jajem wielkanocnym w tle, odbędą się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 na probostwie.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Irenie Buła, Dorocie Kaczmarek, Wioletcie Jokś;
  ● za składaną daninę diecezjalną i ofiary za kościół.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”.W „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m.in.: Państwo proponuje śluby w plenerze – co na to Kościół?; Dlaczego rodzice powinni mieć prawo do decydowania o wychowaniu dzieci?; Rosyjskie prawosławie umacnia władzę Putina.
14. W zakrystii można nabyć paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.