Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 22.03.2015 r.

1. Wielkopostna Spowiedź Święta z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w naszym kościele w najbliższy poniedziałek 23 marca:
 ● przed południem od godz. 10.00 do 11.00
 ● po południu od godz. 16.00 do 17.30

Bardzo proszę aby jak najwięcej osób skorzystało z tej możliwości spowiedzi i nie odkładało jej na ostatnie chwile przed Świętami, ponieważ będę pomagał w spowiadaniu w parafiach dekanatu wolsztyńskiego i w związku z tym, na Msze św. będę przyjeżdżał krótko przed ich rozpoczęciem.
W najbliższym czasie odbędą się jeszcze Spowiedzi: w Kębłowie 26 marca w czwartek (godz. 9.30-11.00; 14.30-16.00; 16.45-17.30), w parafii św. Józefa we Wolsztynie w piątek 27 marca (godz. 8.30-10.00; 10.30-11.30; 14.00-15.00; 15.30-17.00), w Farze Wolsztyńskiej w poniedziałek 30 marca (godz. 8.45-10.00; 10.45-12.00; 14.00-15.00; 16.00-17.30;19.00-20.00).
2. W poniedziałek będzie Msza św. o godz. 17.30.
3. W środę 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. Msza św. w Solcu Nowym o godz. 17.30. Tego dnia przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św.
4. Ze względu na trwające w dekanacie Spowiedzi, Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.30.
5. Parafialna Droga Krzyżowa odbędzie się w niedzielę 29 marca o godz. 19.00. Początek przy dworcu kolejowym w Solcu Nowym; zakończenie pod krzyżem przy kościele. Proszę zabrać ze sobą świece lub znicze. Do poszczególnych stacji będziemy nieśli duży krzyż w następującym porządku: przy I stacji – Ministranci młodsi, przy II stacji Matki Różańcowe z Solca Nowego, przy III stacji – Strażacy z Solca, przy IV stacji – Koło Gospodyń Wiejskich, przy V stacji – Młodzież, przy VI stacji – Strażacy z Solca Nowego, przy VII stacji – dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej, przy VIII stacji – Rada Sołecka z Solca,  przy IX stacji – Ojcowie Różańcowi z Solca, przy X stacji – Rada Sołecka z Solca Nowego, przy XI stacji – Szafarze i ministranci starsi, przy XII stacji – Dzieci, przy XIII stacji – Matki Różańcowe z Solca. Proszę Strażaków o zabezpieczenie drogi.
6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00.
7. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 11.00.
8. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm w sobotę podczas Mszy św. o godz. 17.30 oraz niedzielę o godz. 8.00. W niedzielę o godz. 11.00 zbierzemy się przed kościołem, tam odbędzie się poświęcenie palm i później uroczysta procesja z palmami wokół kościoła. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci.
9. Spotkanie dla dzieci mających przystąpić do I Komunii Świętej w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
10. Parafialna jednodniowa pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w środę 15 kwietnia. Wyjazd o godz. 5.00 rano, powrót ok godz. 24.00. Cena wyjazdu 90 zł (w przypadku pełnego autokaru 80 zł). Zapisy z wpłatą w zakrystii.
11. W kruchcie kościoła zostały wyłożone karteczki z tzw. "konsultacjami parafialnymi”, bardzo proszę Parafian o udzielenie odpowiedzi na zadane pytania. Karteczki wrzucamy do skrzynki w kruchcie.
  ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Grażynie i Weronice Skrzypczak, Annie Ratajskiej, Lidii Spławskiej, Beacie Jęsiek, Małgorzacie Matysik;
  ● za składaną daninę diecezjalną i ofiary za kościół;
  ● za ofiary złożone na składkę gospodarczą, w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 2.073,75 zł;
  ● wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszych warsztatach; pani Agnieszce za ich poprowadzenie;
  ● mieszkańcom Solca Nowego oraz Matkom Różańcowym z Solca za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. W „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m.in.: o karze śmierci; o poście, który już wcale nie jest taki ścisły; o pokusie lenistwa; niepokój, czyli stan nieokreślonego lęku.
14. W zakrystii można nabyć paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.
15. W środę odbył się pogrzeb śp. Ignacego Nowackiego z ul. Dębowej w Solcu (przeżył 87 lat). Módlmy się w jego intencji – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …