Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 15.12.2013r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Adwentu – 15.12.2013r.

1.    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca - składka przeznaczona jest na potrzebne prace przy naszym kościele.
2.    Także dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 z okazji Powiatowego Spotkania Świątecznego Strażaków.
3.    W ubiegłą niedzielę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 81 zł i 22 gr. Bóg zapłać ofiarodawcom!
4.    Zapraszam do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30.
5.    W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można wrzucać do koszyczka pod chórem.
6.    W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 przyjmiemy do Liturgicznej Służby Ołtarza nowych ministrantów.
7.    Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Danieli Wilczyńskiej, Teresie Domagała, Małgorzacie Maksymowicz.
8.    SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się w najbliższy wtorek 17 grudnia:
        - przed południem od godz. 10.00-11.00
        - po południu od godz. 16.00-17.30
Bardzo proszę aby jak najwięcej osób skorzystało z tej możliwości spowiedzi i nie odkładało jej na ostatnie chwile przed Świętami, ponieważ będę pomagał w spowiadaniu w parafiach dekanatu wolsztyńskiego i w związku z tym, na Msze św. będę przyjeżdżał krótko przed ich rozpoczęciem.
9.    Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w dekorowaniu choinek i przygotowaniu żłóbka zapraszam do kościoła w najbliższą sobotę na godz. 10.00.
10.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Przewodnik Katolicki” oraz nowy numer „Miłujcie się”.
11.    Można jeszcze nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 12 zł. Są także do nabycia opłatki wigilijne.