Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2013r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2013r.

1. W I Święto Bożego Narodzenia Msza św. o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
2. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8.00 i 11.00. Tego dnia przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
3. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny.
4. Od soboty 28 grudnia rozpoczną się duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz dostępny na stronie internetowej naszej Parafii.
5. Wraz z OSP w Solcu pragniemy zorganizować poświąteczne spotkanie przy placku, kawie i herbacie na Sali w Solcu 5 stycznia 2014r. ok. godz. 13.00. W programie Jasełka w wykonaniu uczniów Gimnazjum z Moch oraz koncert zespołu dziecięcego „Trzej Królowie” z Poznania. W związku z tym, zwracam się prośbą o upieczenie ciasta. Wszystkich, którzy mogliby pomóc proszę o informację w zakrystii.

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

By anioł podarł każdy dramat
 aż do rozdziału ostatniego,
 kładąc na serce pogmatwane,
 jak na osiołka - kompres śniegu.
(ks. Jan Twardowski)

Drodzy Parafianie i Mili Goście!
Niech dla Was wszystkich i tych, których Bóg stawia na  drodze Waszego życia, Boże Narodzenie będzie świętem spotkania Miłości. Niech Boże Dziecię rozświetla Wasze życie pięknem Miłości otrzymywanej i darowanej.
    Z najlepszymi życzeniami na Boże Narodzenie i cały Nowy Rok 2014!

Wasz Proboszcz