Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą - 02.03.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VIII Niedzielę Zwykłą - 02.03.2014r.

1. Od dziś do I Niedzieli Wielkiego Postu będziemy przezywali 47 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
2. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 3 marca zaraz po Mszy św. o godz. 17.30.
3. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania popiołem: w Solcu na Sali o godz. 10.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
4. Od środy popielcowej do najbliższej niedzieli włącznie potrwają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Ma to być także czas przebłagania za grzechy, zwłaszcza pijaństwa, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
5. W tym roku trudna sytuacja chrześcijan w ponad 70 krajach świata, spowodowana prześladowaniami i wojnami, skłaniają nas, za przykładem Ojca Świętego Franciszka, do podjęcia zdecydowanych działań na rzecz pokoju i ustania prześladowań. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie proponuje ogólnopolską inicjatywę ofiarowania postu ścisłego w Środę Popielcową, dnia 5 marca br. w intencji pokoju i ustania prześladowań w Afryce Środkowej i na całym świecie. Niech nasz post połączony z modlitwą przyniesie naszym cierpiącym siostrom i braciom pociechę i męstwo oraz będzie – za łaską Pana – krokiem do pokoju i ustania prześladowań.
6. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. Do koszyczka w kruchcie można składać intencje na nowennę.
7. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca – okazja do Spowiedzi Świętej w ciągu tygodnia przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.15 do 17.00.
8. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież.
9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam szczególnie wszystkie dzieci z rodzicami.
10. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 11.00.
11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary na kwiaty.
12. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
Marcin Wróblewicz, par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie
Martyna Rogozińska, par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym
     zapowiedź II
Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Miłujcie się”.