Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu - 02.12.2018 r.

1. Rozpoczęliśmy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela oraz nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
2. W czasie Adwentu zapraszam Parafian - dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. Roraty przeżywać będziemy pod hasłem: „Z Duchem Twoim”. Uczestnicy rorat będą mieli okazję bardziej poznać Trzecią Osobę Trójcy Świętej. Przez przykład postaci biblijnych poznamy dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – Jego owoce.
3. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z  GODZINĄ ŚWIĘTĄ - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
4. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.30 – 17.30.
6. W najbliższym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych.
7. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w poniedziałek 9 grudnia od godz. 8.00.
8. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. w Solcu na Sali o godz. 10:00. Na Mszę św. o godz. 17.30 w kościele zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. zostaną tym dzieciom poświęcone medaliki.
9. Za tydzień w sobotę i niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
10. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
11. Nawiązując do akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 16 grudnia włącznie.
12. SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się w czwartek 13 grudnia: ● przed południem od godz. 10.00-11.00 ● po południu od godz. 16.00-17.30.
13. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 5 stycznia 2019r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 18:00. Cena od pary 170 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na dalszy remont naszego kościoła. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę ciasta proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu. Proszę w miarę możliwości dokonać wpłat na zabawę jeszcze przed świętami.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Iwonie Wojtysiak, Wojciechowi Kiełbasiewiczowi, Jadwidze Stanek, Beacie Sammler, Annie Przybyła.
15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł) oraz kalendarz na rok 2019 (cena 3 zł).
16. W zakrystii można już nabywać opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 13 zł.