Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu - 06.04.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkiego Postu - 06.04.2014r.

1. Od dzisiaj do środy 9 kwietnia głoszę rekolekcje wielkopostne w parafii św. Marcina w Konarzewie. Bardzo proszę Parafian o modlitwę. W czasie mojej nieobecności zastępują mnie ojcowie Oblaci z Obry. Bardzo dziękuję im za pomoc. W nagłych wypadkach proszę o kontakt pod numer tel.: 601381160.
2. Dziękuję wszystkim tym, którzy skorzystali z możliwości Spowiedzi św. w minioną środę. Tych wszystkich, którzy nie mieli jeszcze możliwości przystąpienia do Sakramentu Pojednania i Pokuty, zapraszam do Kębłowa 9 kwietnia w środę (godz. 9.30-11.00; 14.30-16.00; 16.45-17.30), w parafii św. Józefa we Wolsztynie w czwartek 10 kwietnia (godz. 8.30-10.00; 10.30-11.30; 14.00-15.00; 15.30-17.00), w Farze Wolsztyńskiej w poniedziałek 14 kwietnia (godz. 8.45-10.00; 10.45-12.00; 14.00-15.00; 16.00-17.30;19.00-20.00).
3. Spotkanie chórku dziecięcego w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.30.
4. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00.
6. Parafialna Droga Krzyżowa odbędzie się w niedzielę 13 kwietnia o godz. 19.00. Początek przy krzyżu w Solcu Nowym; zakończenie pod krzyżem przy kościele. Proszę zabrać ze sobą świece lub znicze. Do poszczególnych stacji będziemy nieśli duży krzyż w następującym porządku: przy I stacji – Ministranci starsi, przy II stacji Matki Różańcowe z Solca Nowego, przy III stacji – Strażacy z Solca, przy IV stacji – Koło Gospodyń Wiejskich, przy V stacji – Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania, przy VI stacji – Strażacy z Solca Nowego, przy VII stacji – Rada Parafialna, przy VIII stacji – Rada Sołecka z Solca,  przy IX stacji – Ojcowie Różańcowi z Solca, przy X stacji – Rada Sołecka z Solca Nowego, przy XI stacji – Ministranci młodsi, przy XII stacji – Dzieci, przy XIII stacji – Matki Różańcowe z Solca. Proszę Strażaków o zabezpieczenie drogi.
7. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 11.00.
8. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm w sobotę podczas Mszy św. o godz. 17.30 oraz niedzielę o godz. 8.00. W niedzielę o godz. 11.00 zbierzemy się przed kościołem, tam odbędzie się poświęcenie palm i później uroczysta procesja z palmami wokół kościoła. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci.
9. Także za tydzień w niedzielę 13 kwietnia, zaraz po Gorzkich Żalach odbędzie się I Spowiedź dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej (Zmiana terminu nastąpiła z uwagi na całodzienną Spowiedź Wielkopostną w Wielichowie przypadającą w sobotę 12 kwietnia). Odnowienie obietnic Chrztu Świętego dla tych dzieci odbędzie się w niedzielę 4 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00.
- za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne,
- dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w spotkaniach kręgu biblijnego; o terminie pierwszego spotkania poinformuję w najbliższym czasie,
- za składaną daninę diecezjalną,
- za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.
12. Ministranci rozprowadzają paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.