Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu - 10.03.2019 r.

1. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
2. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św.
3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w środę o godz. 19.30 na probostwie.

4. W czwartek 14. marca o godz. 18.30 w zakrystii kościoła we Wroniawach będzie można odbierać alby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Proszę o przyjście na nią młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
6. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
7. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca – tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszej Świątyni.
8. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”.
9. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na daninę wyłożone są w kruchcie. Za dotychczas złożone ofiary na daninę oraz na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Barbarze Szefner, Grażynie Walkowiak, Justynie Klecha;
● za ofiary zebrane w środę popielcową na Caritas. Zebraliśmy 174,30 zł. Bóg zapłać!
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (nowa cena - 6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o tym, że katecheci się nie poddają. Coraz częściej słyszą, że religia jest nieważna. Ale to właśnie oni rozmawiają z uczniami na tematy dla nich najważniejsze; a także przeczytać możemy o współczesnych świętych, którzy są dla nas drogowskazem. Pierwsza część rekolekcji wielkopostnych z „Przewodnikiem Katolickim”.