Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu - 07.04.2019 r.

1. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
2. Biuro parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
3. Wielkopostna Spowiedź Święta z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w naszym kościele w czwartek 11. kwietnia: ● przed południem od godz. 10.00 do 11.00 ● po południu od godz. 16.00 do 17.30.
4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00.
5. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

6. Parafialna Droga Krzyżowa odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia o godz. 19.00. Początek przy stacji kolejowej w Solcu Nowym; zakończenie pod krzyżem przy kościele.  Proszę zabrać ze sobą świece lub znicze. Do poszczególnych stacji będziemy nieśli duży krzyż w następującym porządku: I – Ministranci młodsi, II - Matki Różańcowe z Solca Nowego, III – Strażacy z Solca, IV – Koło Gospodyń Wiejskich, V – Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania, VI – rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Świętej, VII – dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej, VIII – Rada Sołecka z Solca,  IX – Młodzież, X – Rada Sołecka z Solca Nowego, XI – Szafarze i ministranci starsi, XII – Dzieci, XIII – Matki Różańcowe z Solca. Proszę Strażaków o zabezpieczenie drogi.
7. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. W niedzielę o godz. 11.00 zbierzemy się przed kościołem, tam odbędzie się poświęcenie palm i później uroczysta procesja z palmami wokół kościoła. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci.
8. Ochotnicza Straż Pożarna w Solcu serdecznie zaprasza na spotkanie dotyczące bezpieczeństwa osób starszych, które odbędzie się 13. kwietnia o godz. 14:00 na Sali wiejskiej w Solcu. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Każdy uczestnik spotkania otrzyma „Kopertę Życia”, którą umieszcza się np. na lodówce, aby była łatwo dostępna. Koperta ta zawiera najważniejsze informacje o stanie zdrowia oraz przyjmowanych lekach.
9. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Koperty na daninę wyłożone są w kruchcie. Za dotychczas złożone ofiary na daninę oraz na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Urszuli Skorupińskiej, Annie Lorenz, Danieli Wilczyńskiej, Wiolecie Antkowiak;
● II Róży Żywego Różańca Matek z Solca za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego;
●  10. Rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i na potrzeby naszej Parafii.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o tym, że biskupi apelują o dążenie do wspólnego dobra; w stulecie PCK o tym, że Polski Czerwony Krzyż to nie tylko siostry niosące pomoc i centra krwiodawstwa; o tym, że emerytura to nie koniec świata, ale kolejny etap życia.