Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną - 12.05.2019 r.

1. Przeżywamy Światową Niedzielę Modlitw o Powołania. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 ośmioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich.
3. Dzieci komunijne zapraszam na Msze św. w Białym Tygodniu, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (dzieci przychodzą w strojach komunijnych). W sobotę Msza św. o godz. 17.30. W tym tygodniu nie będzie Mszy o godz. 17.30 tylko o godz. 17.00.

4. Nabożeństwa Majowe w najbliższym tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00; w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00; na sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
5. Obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w środę 15. maja o godz. 19.00. Sakramentu Bierzmowania udzieli ks. bp. Zdzisław Fortuniak w środę, 5. czerwca o godz. 17.00 we Wroniawach.
6. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek i środę po Mszy św. o godz. 17.00.
7. W najbliższą sobotę 18. maja, rozpocznie się w naszej Archidiecezji peregrynacja Matki Bożej w jasnogórskim wizerunku. Uroczystość przy kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu na os. Bohaterów II Wojny Światowej rozpocznie się czuwaniem o godz. 10.00, a punktem kulminacyjnym będzie przywitanie obrazu i Msza św.  o godz. 12.00.
8. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
● kolejnym trzem rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i ofiary na nasz kościół;
● dziękuję także rodzicom dzieci klasy II Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła przed uroczystością I Komunii Świętej.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o tym, jak wygląda  życie kleryków, a także o tym, czy można krytykować papieża Franciszka?