Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną - 19.05.2019 r.

1. Wczoraj rozpoczęło się w naszej Archidiecezji nawiedzenie Matki Bożej w kopii Obrazu Jasnogórskiego. Obraz ten nawiedzi także naszą parafię od 14 do 15 marca 2020 r.
2. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka w kościele jest przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy remoncie naszego kościoła. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. Nabożeństwa Majowe w środę, piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 17.30; w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00; na sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

4. Biuro parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
5. W przyszłą niedzielę we Wroniawach o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Z tej racji Msze św. w naszym kościele za tydzień w niedzielę o godz. 8.00 i 9.30.
6. W niedzielę 26 maja przypada Dzień Matki. Z tej racji już dzisiaj zapraszam dzieci komunijne i rodziców oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za nasze mamy, w poniedziałek 27 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 przy grocie Matki Bożej na Borkach. Po Mszy św. Litania Loretańska.
7. W środę odbył się pogrzeb śp. Józefa Hurasa z ul. Szkolnej w Solcu (przeżył 78 lat). Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Grażynie Małej, Eleonorze Skorupińskiej, Dorocie Kaczmarek, Monice Hajduk;
● kolejnym trzem rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i ofiary na nasz kościół;
● za ofiary zebrane na potrzeby ASD w Poznaniu. Zebraliśmy 141 zł. Bóg zapłać!
  Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o założycielu wspólnoty „Arka”, który odmienił życie osób z niepełnosprawnością intelektualną.