Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Składka w kościele jest przeznaczona na trwające przy naszym kościele prace remontowe. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. We Wroniawach odbędzie się dzisiaj Festyn Parafialny. Msza św. we Wroniawach o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30!). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu ciekawe występy, tańce oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na prace remontowe (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, rower, hulajnogę elektryczną, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Serdecznie zapraszam . Festyn w Solcu Nowym odbędzie się w niedzielę 21 lipca.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
4. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
6. W najbliższy czwartek 20. czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja i Msza św. w Solcu Nowym. Msza św. rozpocznie się o godz. 11.30, a po jej zakończeniu procesja eucharystyczna od kościoła do stacji kolejowej i powrót do kościoła. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy, a także o wywieszenie flag i udekorowanie naszych domów. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji, a także o niesienie baldachimu. Dziewczynki proszę o sypanie kwiatków przed Panem Jezusem. Proszę także o kwiatki dla dziewczynek - przy kościele będzie wystawiony kosz, do którego można wsypywać płatki kwiatów. Tego dnia Msza św. i procesja we Wroniawach o godz. 9.00.
7. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Adrian Wawrzyniec Kulus, stanu wolnego z par. pw. św. Marii Magdaleny w Wielichowie i Beata Pawłowska, stanu wolnego z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
8. W dniu 05.07.2019 (piątek) od godz. 11:30 w Ośrodku Zdrowia – Mochy, ul. Wolsztyńska 12, odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Agnieszce Gracz, Zofii Pawłowskiej, Lilianie Marek.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o tym, dlaczego należy rozmawiać z nastoletnimi dziećmi; a także o tym jak pielgrzymka Jana Pawła II do Polski zmieniła oblicze Europy Środkowo-Wschodniej.