Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą - 21.07.2019 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary z racji trzeciej niedzieli miesiąca, które będą przeznaczone na dalsze prowadzenie prac remontowych przy naszym kościele.
2. Dzisiaj w niedzielę odbędzie się nasz parafialny festyn przy kościele. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 12.00 (Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu wiele ciekawych zabaw i gier dla dzieci i rodziców. Tradycyjnie będzie coś do zjedzenia i picia. Tak jak w ubiegłym roku w trakcie festynu do godz. 18.00 rozprowadzać będziemy cegiełki na prace remontowe prowadzone przy naszym kościele (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: zestaw mebli „Szynaka”, trzy dobrej klasy rowery, hulajnogę elektryczną, deskorolkę elektryczną, różnego rodzaju sprzęt RTV AGD i wiele innych ciekawych nagród). Dziękuję za ofiarowane fanty i deklarację upieczenia ciasta, które można przynosić najlepiej w niedzielę od rana na probostwo lub bezpośrednio przed festynem. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w festynie.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny; we wtorek - św. Brygidy, patronki Europy; w czwartek – św. Jakuba Apostoła.
4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
6. Z racji przypadającego w czwartek 25. lipca wspomnienia św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona kierowców, w najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Beacie Żok, Błażejowi Karkutowi, Honoracie Dubskiej.
8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. takie artykuły: „Zdążyć przed kryzysem. Księża potrzebują najpierw zrozumienia. Dopiero wtedy będziemy mogli im pomóc”; „Tajemnica Księżyca. Czy teologowie mówili o nim przez wieki”; „Św. Szarbel szuka współpracowników. Coraz więcej cudów i uzdrowień”. „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy o tym: Jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy?; oraz „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).
9. Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku.