Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą - 28.07.2019 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
2. W najbliższy piątek 2. sierpnia ok. godz. 12.00-12.30 w Solcu gościć będziemy ok. 100 pielgrzymów podążających pieszo do Częstochowy w XXVIII Salezjańskiej Pielgrzymce Ewangelizacyjnej. W programie: powitanie, modlitwa, poczęstunek, podziękowanie i wymarsz. Ugośćmy ich najlepiej jak tylko potrafimy.
3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
4. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej: w środę od godz. 17.00 do 17.30 oraz w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
6. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.
7. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.745,20 zł. Serdeczne Bóg zapłać!;
● dziękuję wszystkim, którzy tak licznie zaangażowali się w przygotowanie naszego parafialnego festyn (nawet trudno byłoby wymienić wszystkich); za ofiarowane ciasto i fanty, za liczną obecność i dobrą zabawę. Dziękuję także tym wszystkim, którzy pomogli posprzątać teren przy kościele po zakończonym festynie. Jak już informowałem wcześniej, cały dochód z festynu (głównie z cegiełek, gastronomii, różnych konkurencji) będzie przeznaczony na dalsze prace prowadzone przy kościele, dokończenie położenia kostki i odkładamy pieniądze na dalszy remont wnętrza kościoła. Zebraliśmy w tym roku 23.000 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień sierpnia” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak radzić sobie z konfliktami w małżeństwie, a także o teologii czułości papieża Franciszka; „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy m.in. o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego, a także o tym, w jakich okolicznościach nieobecność na niedzielnej Eucharystii może być usprawiedliwiona oraz „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).
10. Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku.