Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą - 18.08.2019 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka jest przeznaczona na prowadzone przy naszym kościele prace remontowe. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Msze św. w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:30.
3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Do piątku włącznie nieobecny będzie ks. proboszcz. Zastępował go będzie o. Błażej Mielcarek. W nagłych wypadkach ks. proboszcz prosi o kontakt z o. Błażejem po Mszach św., bądź z ks. Józefem Wachowiakiem z Gościeszyna (nr tel.: 68 384 33 24).
5. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
6. Tegoroczne archidiecezjalne dziękczynienie za plony, obchodzone jako „Dożynki archidiecezjalno-wojewódzkie” pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego odbędą się w Siedlcu, w niedzielę 25 sierpnia br. Msza św. dziękczynna  o godz. 1300 następnie część obrzędowa i radosne świętowanie (szczegółowy program na plakatach). DOJAZD: droga łącząca Wolsztyn z Babimostem. W Siedlcu udajemy się na boisko przy ul. Leśnej).
7. W poniedziałek 26 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową – Matki Boskiej Częstochowskiej. Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 12:00 będzie w tym roku przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. kan. Piotr Bałoniak, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Rajsku k. Kalisza. Po Sumie Odpustowej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę o udział ministrantów, dziewczynek sypiących kwiatki i pocztów sztandarowych. Wszystkich Parafian zapraszam do wspólnej modlitwy!
8. Serdeczne podziękowania:
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Teresie Kulus, Marlenie Rodewald, Monice Pławińskiej, Renacie Kaczmarek-Wróbel;
● za ofiary złożone na potrzeby KUL i wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 239,70 zł;
● za ofiary złożone na Caritas Archidiecezjalną. Zebraliśmy 234 zł. Bóg zapłać!
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o największej tajemnicy ks. Jerzego Popiełuszki, a także o tym co zrobić, kiedy nasze dzieci odchodzą z Kościoła; „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym m.in. refleksja o ostatecznym celu naszej ziemskiej wędrówki, czyli o niebie.