Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 20.04.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 20.04.2014r.

Jezus zwyciężył całe zło tego świata! Przyjął śmierć na krzyżu zadaną przez nasze grzechy i nie przestał nas kochać. Zmartwychwstał do nowego życia, abyśmy stali się nowymi ludźmi – wolnymi od przewrotności, oddanymi Bogu i ludziom, szczęśliwymi dziećmi Jedynego Boga.
Życzę Wam, Drodzy Parafianie i Goście, pewności wiary, że nie jesteście w swoim życiu sami, że Bóg jest potężniejszy niż Wasze troski i niepowodzenia. Życzę Wam, aby bliskość Jezusa Zmartwychwstałego napełniała Was pokojem i radością.
„Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?!”

ks. Proboszcz

1.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza Święta o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. W Wielkanoc przypada III Niedziela miesiąca, zatem ofiary zebrane tego dnia będą przeznaczone na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele!
2. W Poniedziałek Wielkanocny, II Święto Zmartwychwstania Pańskiego - Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Przed kościołem zbiórka ofiar na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Cały rozpoczynający się tydzień ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania – stąd  najbliższy piątek nie jest dniem postnym.
3. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i udekorowaniu świątyni na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Dziękuję Ministrantom oraz chórowi, panu organiście za przygotowanie i ubogacenie Liturgii. Wszystkim za wszelkie dobro uczynione dla naszej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.
4. Spotkanie chórku dziecięcego w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
5. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie kościoła można wrzucać intencje do wspólnej modlitwy.
6. Pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek 24 kwietnia o godz. 19.30 w salce na probostwie.
7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa we Wroniawach o godz. 15.00. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 9.00. Z racji kanonizacji Jana Pawła II nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 11.00.
8. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 70 Tydzień Miłosierdzia. Przeżywać go będziemy pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – Apostoł Miłosierdzia”. Tego dnia przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.  Bardzo proszę aby dzieci przyniosły do kościoła skarbonki Caritas.
- za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Kindze i Katarzynie Klecha, Katarzynie Skrzypczak
- za składaną daninę diecezjalną.
10. W przeddzień kanonizacji Jana Pawła II tj. w sobotę 26 kwietnia, organizowana jest ewangelizacja na rynku wolsztyńskim. Przewidziane są: modlitwa, koncert ewangelizacyjny, pantomimy i świadectwa. Rozpoczęcie o godz. 14.00, a zakończenie o 18.00. Następnie o godz. 20.00 koncert papieski.
11. W miniony czwartek zmarła śp. Czesława Szmańda z ul. Nowej we Wroniawach (przeżyła 89 lat). Msza św. pogrzebowa we Wroniawach odbędzie się we wtorek 22 kwietnia o godz. 12.00. Pogrzeb na cmentarzu w Wolsztynie o godz. 13.00. Różaniec św. w intencji zmarłej odmawiać będziemy w I i II Święto Zmartwychwstania o godz. 18.00, we wtorek o godz. 11.30. Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (z książką – pamiątką kanonizacji Jana Pawła II w cenie 9, 90 zł), „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnik Katolicki” (z książką dla dzieci o Janie Pawle II w cenie 7zł), „Mały Gość Niedzielny”.