Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą - 20.10.2019 r.

1. „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z Misją w Świecie” – to hasło rozpoczynającego się dzisiaj Tygodnia Misyjnego.
2. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, składka zbierana w kościele jest przeznaczona na dokończenie prac związanych z położeniem nowej kostki przy kościele, a także renowacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. W zakrystii  można już odbierać zamówione kalendarze adwentowe dla dzieci, objęte akcją Caritas Archidiecezji Poznańskiej „Boski Adwent”. Przypominam, że dochód uzyskany z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci z ubogich rodzin. Koszt jednego kalendarza to 10 zł. Można także zakupić „Modlitewnik Róż Różańcowych” (cena 10 zł).

4. Szczególnie w najbliższym tygodniu zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Misji Świętych, w kościele – w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 17.00. W niedzielę modlitwa różańcowa po Mszy św. godz. 11.00. Różaniec na Sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
5. Dzieci zapraszam na modlitwę różańcową w kościele w poniedziałki i środy o godz. 17.00.
6. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w środę po Mszy św.
7. Sprzątanie cmentarza w Solcu Nowym w sobotę 26 października od godz. 9:00.
8. Klerycy z WSD w Obrze w sobotę 26 października od godz. 13:00 zapraszają na Młodzieżowy Dzień Skupienia pod hasłem: „Ciesz się zżyciem”. Zaproszona jest młodzież od VII klasy Szkoły Podstawowej. Więcej i formacji na plakacie.
9. Procesja z modlitwą za zmarłych i Msza św. na cmentarzu w Kębłowie – w piątek 1 listopada o godz. 13.00. Ofiary zebrane podczas tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza.
10. Msza św. w intencji zmarłych Parafian na cmentarzu w Solcu Nowym będzie odprawiona w piątek 1 listopada o godz. 11.00. Po Mszy św. procesja żałobna do krzyża. Ofiary zebrane na tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza, zwłaszcza pokrycie kosztów wywozu śmieci.
11. Za tydzień w sobotę i niedzielę Ojcowie Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, rozprowadzać będą przed kościołem kalendarze misyjne na przyszły rok. W kościele za tydzień, składka przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Angelice, Natalii, Robertowi i Beacie Adamczak; Zygmuntowi, Małgorzacie Jońca; Annie, Jerzemu Surma; Justynie, Konradowi Śmidoda; Wiolecie Patulskiej;
● za ofiary zebrane na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 354,12 zł. Bóg zapłać!
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o wszystkich kłamstwach dotyczących synodu dla Amazonii. Synod, który nie jest słuchany – jest wykorzystywany. Kto i dlaczego to robi?; „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy m.in. o bł. ks. Jerzym Popiełuszko, który nie nawoływał do nienawiści i zemsty, ale zachęcał do miłości i przebaczenia; a także o rodzicach Jana Pawła II, którzy są kandydatami na ołtarze oraz sylwetka Olgi Tokarczuk – polskiej noblistki; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).