Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą - 27.10.2019 r.

1. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej rozprowadzają przed kościołem kalendarze misyjne na przyszły rok. Składka w kościele jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Za złożone ofiary Bóg zapłać!
2. W zakrystii  można odbierać zamówione kalendarze adwentowe dla dzieci (cena 10 zł).
3. Modlitwa różańcowa w kościele – w poniedziałek i środę o godz. 17.00; na Sali w Solcu od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30.
4. Dzieci zapraszam na Różaniec w kościele w poniedziałek i środę o godz. 17.00.
5. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w poniedziałek po Mszy św.

6. W związku z przypadającą w I piątek miesiąca uroczystością Wszystkich Świętych, okazja do spowiedzi św. tylko w poniedziałek i środę od godz. 17.00 do 17.30. Odwiedziny chorych we wtorek 5 listopada od godz. 8:00.
7. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicą różańcową.
8. W piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00 w kościele oraz o godz. 11.00 w intencji zmarłych Parafian – na naszym parafialnym cmentarzu w Solcu Nowym. Po Mszy św. procesja żałobna do krzyża. Ofiary zebrane na tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza, zwłaszcza pokrycie kosztów wywozu śmieci.
9. W listopadowe dni w szczególny sposób pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Modlimy za nich w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi w wymieniankach. Można je składać do skrzynki ustawionej w wejściu do kościoła.
10. Procesja z modlitwą za zmarłych i Msza św. na cmentarzu w Kębłowie – 1 listopada o godz. 13.00.
11. W sobotę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Podczas Mszy św. o godz. 17.30 modlić się będziemy za parafian zmarłych w mijającym roku oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Serdecznie zapraszam!
12. 1 listopada od godz. 12.00 do 2 listopada godz. 24.00 we wszystkich kościołach i kaplicach ci, którzy prawnie z nich korzystają, mogą uzyskać odpust zupełny (który wolno ofiarować tylko w jednym z ww. terminów, tylko raz i tylko za jednego zmarłego, jeżeli pobożnie nawiedzą ww. kościół i zmówią w nim: Ojcze nasz i Wierzę w Boga). Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i zmówienie tam, choćby myślnej, modlitwy w intencji zmarłych.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Małgorzacie Adam, Mirosławie Adam, Elżbiecie Piątek, Aleksandrze Michalewicz, Rodzinie Górniaczyków;
● tym wszystkim, którzy pomogli posprzątać nasz Parafialny Cmentarz;
● za ofiary na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.535,60 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień listopada” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, iż „świętość nie jest luksusem dla nielicznych”, jak mówiła Matka Teresa z Kalkuty. O tym, jak możemy ją osiągnąć w naszej codzienności; „Gość Niedzielny” (tym razem za 6 zł) z płytą DVD – filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).