Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Ofiarowania Pańskiego - 02.02.2020 r.

1. Obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Dzisiaj szczególnie pamiętajmy w modlitwie o osobach konsekrowanych. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.
2. Już za 6 tygodni nasze Nawiedzenie (14 i 15 marca). Dziękuję za obecność na zebraniu dotyczącym przygotowania do przyjęcia Matki Bożej. Kolejne zebranie odbędzie się w środę 12 lutego o godz. 19.30 na probostwie.
- Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach, ale także o postanowieniach. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia.
- Od przyszłej soboty, w każdą sobotę i niedzielę będzie można po Mszach Świętych w salce parafialnej zakupić materiały do dekoracji domów.
- Od przyszłej soboty będzie także dostępny szczegółowy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej.

3. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z GODZINĄ ŚWIĘTĄ - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
4. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w poniedziałek 10 lutego od godz. 8:00.
6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym, okazja do spowiedzi św. w poniedziałek i środę przed Mszą św. o godz. 17:30 oraz w piątek od godz. 16.30 – 17.30.
7. Katecheza przedmałżeńska w wolsztyńskiej Farze od 10 do 14 lutego, codziennie o godz. 19:00.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Marzenie Lorenz, Gabrieli Nowackiej, Justynie Wróbel;
● za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na Radio „Emaus”. Zebraliśmy 83 zł. Bóg zapłać!
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o kobietach, które nie są siostrami zakonnymi, a jednak żyją we wspólnocie, w oddaniu życia i mówią o sobie: było warto!; „Miłujcie się” (5 zł); „Gość Niedzielny” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o Chiarze Lubich, założycielce Ruchu Focolari; o debacie na temat praworządności w Polsce; oraz o kandydatach w wyborach na Prezydenta RP. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) – numer na ferie oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).