Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą - 23.02.2020 r.

1. Od dziś do I Niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tej intencji w naszej codziennej modlitwie.
2. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania popiołem na znak pokuty: w Solcu na Sali o godz. 10.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30; we Wroniawach o godz. 19.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
3. Już za 3 tygodnie nasze Nawiedzenie (14 i 15 marca):
- Pomyślmy o tym, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach naszych domów i ulic, ale także o postanowieniach. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia;
- W salce parafialnej na probostwie, w każdą sobotę i niedzielę można po Mszach Świętych zakupić materiały do dekoracji domów;
- W kruchcie kościoła wyłożony jest także do zabrania szczegółowy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej;
- Proszę o podanie imion i nazwisk panów, którzy poniosą obraz Matki Bożej we Wroniawach;
- Spotkanie mieszkańców Solca w sprawie Nawiedzenia Matki Bożej we wtorek 25 lutego o godz. 19.00 na Sali Wiejskiej.
4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w poniedziałek od 18.00 do 19.00.
5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00.

6. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
7. Obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów przed Nawiedzeniem Matki Bożej w najbliższą sobotę 29 lutego o godz. 10.00.
8. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na daninę wyłożone są w kruchcie. Za dotychczas złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Julii Walkowiak, Justynie Klecha, Krystynie Klecha;
● za ofiary na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.710,90 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień marca” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak nie zgubić się w konsumpcyjnym świecie. O ascezie i umiarkowaniu, bez których niemożliwe jest zachowanie wewnętrznego porządku; „Miłujcie się” (5 zł); „Gość Niedzielny” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji. Dla dzieci marcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).