Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu - 01.03.2020 r.

1. Już za 2 tygodnie nasze Nawiedzenie (14 i 15 marca):
- Pomyślmy o tym, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach naszych domów i ulic, ale także o postanowieniach. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia;
- W salce parafialnej na probostwie, w każdą sobotę i niedzielę można po Mszach Świętych zakupić materiały do dekoracji domów;
- W kruchcie kościoła wyłożony jest także do zabrania szczegółowy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej.
- Strojenie terenu przy kościele, w sobotę 7 marca od godziny 10.00. Zapraszam do współpracy!
- Uwaga! Próba powitania Matki Bożej odbędzie się w poniedziałek 9 marca o godz. 19.00 w kościele we Wroniawach (proszę o obecność delegacje do niesienia obrazu i sztandarów oraz młodzież do pochodni).
2. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z  GODZINĄ ŚWIĘTĄ - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.

3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w poniedziałek 2 marca o godz. 19.00 w kościele.
4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
5. Spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w najbliższą środę o 19.00 na probostwie.
6. Nie będzie w tym tygodniu odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.
7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym, okazja do spowiedzi św. w środę przed Mszą św. o godz. 17:30 oraz w piątek od godz. 16.00 – 17.00.
8. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00.
9. W najbliższą sobotę 7 lutego kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
10. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
11. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na daninę wyłożone są w kruchcie. Za dotychczas złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Aurelii i Tadeuszowi Żok, Irenie Buła, Wioletcie Jokś;
● za ofiary złożone na Caritas w środę popielcową. Zebraliśmy 145,10 zł. Bóg zapłać!
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak trudne jest przebaczenie, zwłaszcza że niektóre krzywdy bolą naprawdę dotkliwie. O tym, jak przebaczać i odbudować relację; „Miłujcie się” (5 zł); „Gość Niedzielny” (6 zł). Dla dzieci marcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).