Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną - 11.05.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkanocną - 11.05.2014r.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 trzynaścioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Dzieci Komunijne będą uczestniczyły w Białym Tygodniu we Mszach Świętych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (dzieci przychodzą w strojach komunijnych). Nie będzie zatem Mszy o godz. 17.30 tylko o godz. 17.00. W sobotę Msza św. jak zwykle o godz. 17.30.
2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W tej intencji modlić się będziemy podczas nabożeństw majowych codziennie po Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Na sali w Solcu nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
3. We wtorek przypada rocznica objawień fatimskich i wspomnienie NMP z Fatimy; w środę przypada święto św. Macieja Apostoła, a w piątek św. Andrzeja Boboli - patrona Polski.
4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – jak zwykle składka będzie przeznaczona na potrzebne prace w naszej parafii.
5. Spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich członków Żywego Różańca odbędzie się 17 maja 2014 r. o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu.  Proszę zabrać sztandar związany z Żywym Różańcem. Zapisy w zakrystii do dzisiaj włącznie. Ze względów organizacyjnych bardzo proszę aby wszyscy, którzy jadą do Wielenia wpisali się na listę w zakrystii do poniedziałku włącznie. Wyjazd z Solca Nowego o godz. 10.00, z Solca o 10.10.
6. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się 22 maja, w czwartek o godz. 20.00 na probostwie.
7. Od 29 czerwca do 4 lipca 2014r. organizowany jest parafialny wyjazd na Dolny Śląsk, w Góry Sowie do Zagórza Śląskiego (okolice Świdnicy i Wałbrzycha). W programie wspólna modlitwa, zwiedzanie i zabawa. Jest to propozycja dla dzieci od II klasy Szkoły Podstawowej oraz dla młodzieży. Cena 450 zł. Więcej informacji i zapisy do końca maja w zakrystii. Serdecznie zapraszam!
8. Serdecznie dziękuję - rodzicom dzieci z klasy III za przygotowanie kościoła do uroczystości I Komunii Świętej; rodzicom dzieci z klasy II za wykonanie girlandy; dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Eleonorze Skorupińskiej, Grazynie Małej, Bożenie Teichert, Sylwii Knobel, Irenie Lewandowskiej; dziękuję także za składaną daninę diecezjalną.
9. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
● Robert Adam z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i
   Anna Monika Kryś z par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie (zapowiedź II)
● Maciej Marcin Frątczak z par. pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze i
    Ewelina Prałat z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym (zapowiedź II)
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.