^Do góry

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkiego Postu, Niedziela Męki Pańskiej - 05.04.2020 r.

1. Zostańmy w domach! Trwa stan epidemii. Zadbajmy, by nasze domy prawdziwie stały się „Kościołem Domowym”. Także Święta Wielkanocne przeżywać będziemy w domach.
2. Dziś Niedziela Palmowa. Wspominamy wjazd Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczynamy Wieki Tydzień Jego Męki i Chwały.
3. W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami wprowadzonymi przez organy władzy Ksiądz Arcybiskup Metropolita przedłużył obowiązywanie wcześniej wydanych dekretów oraz dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej udzielonej wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz innym wiernym przebywającym na jej terenie do odwołania.

4. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 13.00 do 17.30 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.
5. UWAGA! Przypominam, że w Mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (oprócz posługujących). Proszę aby na Msze święte przychodzili tylko ci, którzy mają zamówione intencje mszalne (uwzględniając limit 5 osób wewnątrz świątyni). Bądźmy w kościele przynajmniej 10 minut przed Mszą.
6. Każda Msza św. będzie transmitowana z naszego kościoła na naszym parafialnym FB:    https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-pw-Matki-Boskiej-Cz%C4%99stochowskiej-w-Solcu-Nowym-698938593570768/
7. We Wroniawach na FB: https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
8. We Wroniawach można także oglądać każdą Mszę św. transmitowaną na żywo na stronie internetowej www.parafiawroniawy.pl (po otwarciu strony, szukamy na lewo link „kamery online”, klikamy na niego i mamy na żywo obraz oraz dźwięk z naszego kościoła). Bardzo dziękuję Urzędowi Miejskiemu w WOLSZTYNIE za pomoc i uruchomienie tej usługi).
9. Od Mszy św. wieczornej Wielkiego Czwartku aż do Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa przeżywać będziemy Triduum Paschalne. Transmisja na Facebook.
10. Wielki Czwartek – 9. kwietnia 2020 r.
● Mszę Świętą Krzyżma Arcybiskup Metropolita Poznański odprawi w Wielki Czwartek o godz. 11.00 jedynie w wąskim gronie usługujących. Liturgię transmitować będzie TVP 3 (antena ogólnopolska).
● Tego dnia w naszej parafii uroczysta Eucharystia na pamiątkę ustanowienia Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii o godz. 17.00. Po Liturgii kościół będzie otwarty na prywatną modlitwę do godz. 20.30. Msza św. we Wroniawach o godz. 19.00.
11. Wielki Piątek – 10. kwietnia 2020 r.
● W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Eucharystii, lecz uroczyście adoruje Krzyż. W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy.
● O godz. 17.00 LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU. Po Liturgii kościół będzie otwarty na prywatną modlitwę do godz. 20.30. We Wroniawach Lituria o godz. 19.00.
12. Wielka Sobota – 11. kwietnia 2020 r.
● Adoracja przy Grobie Pana Jezusa. Z uwagi na panującą epidemię i ograniczoną liczbę wiernych w kościołach do 5 osób, nie będzie w tym roku adoracji w większych grupach. Kościół będzie otwarty na prywatną modlitwę od godz. 9.00 do 19.00. W czasie obecności w kościele cześć krzyżowi oddajemy przez skłon bądź przyklęknięcie. NIE CAŁUJEMY KRZYŻA!
● Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 17.00 We Wroniawach o godz. 19.00.
Nie ma w tym roku tradycyjnego święcenia potraw na stół wielkanocny:
● W parafiach w czasie epidemii nie można organizować poświecenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Stosowny tekst można będzie pobrać ze strony www.swietawdomu.pl
13. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12. kwietnia 2020 r.
● Msza św. o godz. 11.00. We Wroniawach o 9.30.
14. II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – 13. kwietnia 2020 r.
● Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. We Wroniawach o 9.30.
15. Celebracje Świętego Triduum Paschalnego sprawowane w katedrze poznańskiej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity transmitowane będą przez Radio Emaus i TVP Poznań: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.30, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.30 i Wigilia Paschalna o godz. 22.00.
16. W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach podczas Wielkiego Tygodnia i Niedziel Wielkanocnych została uruchomiona specjalna strona internetowa: www.swietawdomu.pl
17. W dalszym ciągu jestem do dyspozycji parafian, którzy poproszą o wysłuchanie spowiedzi, udzielenie Komunii św. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Do spowiedzi można przystąpić także codziennie po indywidualnym umówieniu się ze mną (telefonicznym  601 38 11 60). Komunii Świętej poza Liturgią nie mogę udzielić w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
18. Zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc.
19. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt ze mną. Mój telefon: 601 38 11 60. W sprawach pilnych zapraszam po Mszach świętych. Zachęcam do załatwiania wszystkich spraw urzędowych on-line: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
20. Serdecznie dziękuję za dotychczas złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także za ofiary, które przekazujecie na daninę i funkcjonowanie naszego kościoła w czasie epidemii na koto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać! (konto parafialne znajduje się na www.parafiasolec.pl w zakładce kontakty,
Konto: BS Wschowa 44 8669 0001 0041 2018 2000 0001
21. Do odwołania nie ma w sprzedaży parafialnej prasy katolickiej.

P r o b o s z c z

Copyright © parafiasolec.pl 2013

Na tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies"..

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.