^Do góry

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 12.04.2020 r.

Drodzy Parafianie!
Przeczytałem niedawno takie słowa: Błogosławieni, którzy ograniczenia związane z pandemią, potrafią wpisać w doświadczenie krzyża, by następnie zobaczyć je w świetle Zmartwychwstania!
Pomimo wielu ograniczeń, które nas dotykają, Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!
W tym roku z powodu epidemii Święta Zmartwychwstania nie będą zewnętrznie tak piękne jak zwykle. Ale Chrystus jest wciąż ten sam. Silniejszy niż wszelkie zło! Życzę Wam Kochani siły i nadziei płynących z pustego  Grobu Chrystusa! Zdrowia Wam i Bliskim!
Wasz proboszcz, ks. Tomek

1. Zostańmy w domach! Trwa stan epidemii. Zadbajmy, by nasze domy prawdziwie stawały się „Kościołem Domowym”. Przeżywajmy Święta Wielkanocne w naszych domach.
2. Przypominam, że w związku z trwającym stanem epidemii Ksiądz Arcybiskup Metropolita przedłużył obowiązywanie wcześniej wydanej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej udzielonej wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz innym wiernym przebywającym na jej terenie do odwołania.
3. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.
4. UWAGA! Przypominam, że w Mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (oprócz posługujących). W dalszym ciągu proszę aby na Msze święte przychodzili tylko ci, którzy mają zamówione intencje mszalne (uwzględniając limit 5 osób wewnątrz świątyni).
5. Każda Msza św. jest transmitowana z naszego kościoła na naszym parafialnym FB:    https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-pw-Matki-Boskiej-Cz%C4%99stochowskiej-w-Solcu-Nowym-698938593570768/
6. We Wroniawach na FB: https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
7. We Wroniawach można także oglądać każdą Mszę św. transmitowaną na żywo na stronie internetowej www.parafiawroniawy.pl (po otwarciu strony, szukamy na lewo link „kamery online”).
8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta o godz. 11.00. We Wroniawach o godz. 9.30 oraz dodatkowo o godz. 18.00.
9. W Poniedziałek Wielkanocny, II Święto Zmartwychwstania Pańskiego - Msze św. o godz. 8.00 i 11.00.
10. Cały rozpoczynający się tydzień ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania – stąd  najbliższy piątek nie jest dniem postnym.
11. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pomogli w tym trudnym czasie w przygotowaniu i udekorowaniu świątyni na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.
12. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
13. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa we Wroniawach o godz. 15.00. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 76 Tydzień Miłosierdzia.
14. W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach podczas Niedziel Wielkanocnych warto zajrzeć na stronę internetową: www.swietawdomu.pl
15. W dalszym ciągu jestem do dyspozycji parafian, którzy poproszą o wysłuchanie spowiedzi, udzielenie Komunii św. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Do spowiedzi można przystąpić także codziennie po indywidualnym umówieniu się ze mną (telefonicznym  601 38 11 60).
16. Zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc.
17. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt ze mną. Mój telefon: 601 38 11 60. W sprawach pilnych zapraszam po Mszach świętych. Zachęcam do załatwiania wszystkich spraw urzędowych on-line: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
18. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Kindze Klecha i Magdalenie Bukowskiej;
● za dotychczas złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także za ofiary, które przekazujecie na daninę i funkcjonowanie naszego kościoła w czasie epidemii na koto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać! (konto parafialne znajduje się na www.parafiasolec.pl w zakładce kontakty,
Konto: BS Wschowa 44 8669 0001 0041 2018 2000 0001
19. Do odwołania nie ma w sprzedaży parafialnej prasy katolickiej.

P r o b o s z c z

Copyright © parafiasolec.pl 2013

Na tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies"..

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.