^Do góry

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną - 26.04.2020 r.

1. W związku z trwającą epidemią, nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej, która obowiązuje aż do odwołania.
2. W związku z zagrożeniem suszą, której konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe dla życia społecznego, ks. Arcybiskup prosi wszystkich wiernych do wytrwałej i żarliwej modlitwy błagalnej o deszcz. Włączmy tę intencję do naszych modlitw ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby. W związku z tym odprawimy nowennę o uproszenie deszczu, przez dziewięć dni począwszy od dnia 25 kwietnia aż do dnia 3 maja br.
3. Od 20 kwietnia w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni. W naszej świątyni według obliczeń może znajdować się 15 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, z wyjątkiem księdza sprawującego liturgię. Proszę w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy mają zamówione intencje mszalne.

4. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.
5. Każda Msza św. jest transmitowana z naszego kościoła na naszym parafialnym FB:    https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-pw-Matki-Boskiej-Cz%C4%99stochowskiej-w-Solcu-Nowym-698938593570768/ We Wroniawach na stronie internetowej www.parafiawroniawy.pl (link „kamery online”).
6. Zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za posługujących chorym i pokój serc, a także o deszcz.
7. We wtorek 28. kwietnia o godz. 16.45 w Sali Parafialnej we Wroniawach będzie można odbierać alby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
8. Nabożeństwa Majowe po każdej Mszy św. W niedziele tylko po Mszy o godz. 11.00.
9. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
10. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. W piątek okazja do Spowiedzi Świętej od 17.00 do 17.30. Spowiedź Święta także pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
11. Nie ma w dalszym ciągu odwiedzin chorych, wyjątkiem są sytuacje zagrożenia życia.
12. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
13. W najbliższą sobotę 2. maja kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
14. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski - rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 11.00.
15. Biuro Parafialne jest nieczynne. W sprawach pilnych zapraszam po Mszach świętych, bądź kontakt telefoniczny (tel.: 601381160). Można także napisać online: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
16. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
17. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Wiesławie Gonda, Edycie Majewskiej, Kamili Bździak;
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na koto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać! (konto parafialne na www.parafiasolec.pl w zakładce kontakty).
18. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” (cena 6 zł), a od przyszłej niedzieli będzie dostępny „Przewodnik Katolicki” z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień maja”.
19. W ubiegłym tygodniu otrzymałem dekret od ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, mianujący mnie od 1 sierpnia tego roku proboszczem parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Kościanie. Moje miejsce zajmie ks. Sławomir Ratajczak, obecnie proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Błociszewie. Mam nadzieję, że będzie jeszcze na to czas, ale już dzisiaj chciałem Wam Drodzy Parafianie bardzo podziękować za piękny czas siedmiu lat, które dane mi było być razem w Wami. Za to Dobro, które razem tworzyliśmy. Dziękuję! Będzie dobrze.

P r o b o s z c z

Copyright © parafiasolec.pl 2013

Na tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies"..

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.