Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną - 18.05.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkanocną - 11.05.2014r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – jak zwykle zebrana składka będzie przeznaczona na dalsze potrzebne prace w naszej parafii. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00; na sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
3. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się 22 maja, w czwartek o godz. 20.00 na probostwie.
4. W najbliższą niedzielę 25 maja, we Wroniawach dzieci z klasy III przystąpią do I Komunii Świętej, podczas Mszy św. o godz. 11.00. W związku z tym, w przyszłą niedzielę w naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 9.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.
5. Od 29 czerwca do 4 lipca 2014r. organizowany jest parafialny wyjazd na Dolny Śląsk, w Góry Sowie do Zagórza Śląskiego (okolice Świdnicy i Wałbrzycha). W programie wspólna modlitwa, zwiedzanie i zabawa. Jest to propozycja dla dzieci od II klasy Szkoły Podstawowej oraz dla młodzieży. Cena 450 zł. Więcej informacji i zapisy do końca maja w zakrystii. Serdecznie zapraszam!
6. 7 czerwca odbędzie się XVIII Spotkanie Młodych na Lednicy. W związku z tym, Misjonarze Oblaci zapraszają młodzież na wyjazd na to spotkanie. Koszt 35 zł. Zapisy wraz z wpłatą na furcie klasztornej w Obrze do końca maja.
- dzieciom, które przystąpiły do I Komunii Świętej i ich rodzicom za obecność w kościele przez cały biały tydzień, a także za ufundowaną monstrancję dla naszej parafii;
- uczestniczącym w spotkaniu Żywego Różańca w Wieleniu;
- za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Barbarze Dreier, Anecie Dudziak, Stefanii Dudziak, Dorocie Kaczmarek, Teresie Przybyła;
- dziękuję także za składaną daninę diecezjalną.
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
  ● Robert Adam z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i
     Anna Monika Kryś z par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie (zapowiedź III)
  ● Maciej Marcin Frątczak z par. pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze i
      Ewelina Prałat z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym (zapowiedź III)
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
9. W sobotę zmarła śp. Urszula Nowacka z ul. Dębowej (przeżyła 85 lat). Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w środę 21 maja o godz. 12.00, po niej pogrzeb na cmentarzu w Solcu Nowym. Różaniec za śp. Urszulę odmawiać będziemy od niedzieli do wtorku o godz. 19.00 na Sali w Solcu. Módlmy się w intencji zmarłej – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.