Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną - 25.05.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI Niedzielę Wielkanocną - 25.05.2014r.

1. Dzisiaj Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 oraz 9.30. We Wroniawach podczas Mszy św. o godz. 11.00 dwanaścioro dzieci przystąpi do I Komunii Świętej.
2. Nabożeństwa majowe do soboty włącznie po Mszy św.: na sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 11.00.
3. W poniedziałek 26 maja Dzień Matki. Tradycyjnie zapraszam dzieci komunijne i rodziców oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za nasze mamy, podczas Mszy św. o godz. 18.00 przy grocie Matki Bożej na Borkach. Po Mszy św. Litania Loretańska. Na tę Mszę św. zapraszam także młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
4. W środę modlić się będziemy o dobre urodzaje. Przed Mszą św. procesja wokół kościoła, ze stacją przy krzyżu. W czasie procesji śpiewać będziemy litanię do Wszystkich Świętych.
5. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Filipa Neri, w czwartek św. Urszuli Ledóchowskiej – patronki naszej Archidiecezji, w sobotę nawiedzenie NMP.
6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed kościołem zbierać będziemy ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
7. Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się w Farze Wolsztyńskiej w terminie od 2 do 6 czerwca o godz. 19.00.
8. W sobotę 7 czerwca dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Świętej oraz ich rodzice pojadą do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Dzieci będą obecne na Mszy św., a po niej wezmą udział w festynie przygotowanym z okazji Dnia Dziecka. Wyjazd o godz. 7.00 w Solcu Nowym i 7.10 przy Sali wiejskiej w Solcu. Koszt 27 zł.
9. Od 29 czerwca do 4 lipca 2014r. organizowany jest parafialny wyjazd na Dolny Śląsk, w Góry Sowie do Zagórza Śląskiego (okolice Świdnicy i Wałbrzycha). W programie wspólna modlitwa, zwiedzanie i zabawa. Jest to propozycja dla dzieci od II klasy Szkoły Podstawowej oraz dla młodzieży. Cena 450 zł. Więcej informacji i zapisy do końca maja w zakrystii. Serdecznie zapraszam!
10. 7 czerwca odbędzie się XVIII Spotkanie Młodych na Lednicy. W związku z tym, Misjonarze Oblaci zapraszają młodzież na wyjazd na to spotkanie. Koszt 35 zł. Zapisy wraz z wpłatą na furcie klasztornej w Obrze do końca maja.
11. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę gospodarczą – zebraliśmy 1.787 zł i 15 gr.; dziękuję także za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Teresie Przybyła, Elżbiecie Boguckiej, Ewie Antkowiak, Mirosławie Schaffer.
12. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
● Ryszard Reimann z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach.
Daria Wróbel z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym (zapowiedź I),
● Tomasz Lidwin z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym
Natalia Sofczyńska z par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie (zapowiedź I)
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.