Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą - 26.07.2020 r.

1. Tradycyjne błogosławieństwo kierowców i pojazdów dzisiaj po każdej Mszy św. Przypominam, że ze względu na moje pożegnanie we Wroniawach o godz. 11.30, Msze św. w Solcu Nowym wyjątkowo dzisiaj o godz. 8.00 i 9.30.
2. Jeszcze raz z całego serca dziękuję wszystkim Parafianom za piękne 7 lat mojego życia spędzone razem z Wami, które dzięki Bożej Opatrzności dane mi było przeżyć w Solcu Nowym, Solcu i Borkach. Dziękuję za wspólne budowanie Kościoła, tego duchowego i materialnego. Zapewniam o pamięci w modlitwie i także o nią proszę. Serdeczne Bóg zapłać za piękną patenę i ofiarowane pieniądze, a także inne dary, które otrzymałem.

3. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
4. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
5. W piątek na Mszę św. o godz. 17.30 zapraszam wszystkich strażaków. Po Mszy  św. poświęcimy nowy samochód strażacki.
6. Od soboty 1 sierpnia 2020 r. posługę proboszcza obejmie ks. Sławomir Ratajczak. Uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza odbędzie się w sobotę 1 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 17.30.
7. Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej odbędzie się 2 i 3 września (środa i czwartek). Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach, ale także o naszych postanowieniach. Szczegóły nawiedzenia przedstawi już nowy proboszcz.
8. Przypominam, że ze względu na trwającą epidemię obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii.
9. Dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dotyczy tylko osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują wielką obawę przed zarażeniem.
10. W dalszym ciągu rekomenduje się przyjmowanie Komunii św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
11. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.
12. Msze św. są transmitowane na parafialnym FB tylko w niedzielę.
13. W dniu 28.07.2020 (wtorek) od godz. 8:00 w Ośrodku Zdrowia – Mochy, ul. Wolsztyńska 12, odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie w gablocie.
14.  Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Bogumile Krawczyk, Beacie  Żok, Honoracie i Błażejowi Karkut;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.939,33 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
15. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł); „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (cena 8,90 zł).