Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 01.06.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI Niedzielę Wielkanocną - 25.05.2014r.

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom najlepsze życzenia! Przeżywamy także Święto Dziękczynienia Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem zbieramy ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. Od poniedziałku modlitwy przygotowujące do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
3. Nabożeństwa czerwcowe zawsze po Mszy św., a w niedzielę po Mszy o godz. 11.00.
4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej Parafii gościć będziemy kleryka z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Razem z nim modlić się będziemy o święte powołania do kapłaństwa, także z naszej Parafii. Po Mszach przed kościołem kleryk będzie zbierał ofiary na potrzeby Seminarium.
5. Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się w Farze Wolsztyńskiej w terminie od 2 do 6 czerwca o godz. 19.00.
6. W środę po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa w połączeniu z  GODZINĄ ŚWIĘTĄ - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
7. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30.
8. Odwiedziny chorych w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek od godz. 8.00.
9. Wyjazd dzieci komunijnych i rodziców do Rokitna w sobotę 7 czerwca (w Solcu Nowym przy kościele o godz. 7.00, w Solcu o godz. 7.10 przy Sali wiejskiej. Koszt 27 zł.
10. Wyjazd dla dzieci i młodzieży na Dolny Śląsk - od 29 czerwca do 4 lipca 2014r. (Góry Sowie, Zagórze śląskie). Cena 450 zł. Zapisy jeszcze do 8 czerwca włącznie. Serdecznie zapraszam.
11.  Serdecznie dziękuję:
- za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Gertrudzie Kryś, Małgorzacie Małeckiej, Marzenie Krawczyk.
12. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
  ● Ryszard Reimann z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach.
      Daria Wróbel z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym (zapowiedź II),
  ● Tomasz Lidwin z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym
      Natalia Sofczyńska z par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie (zapowiedź II)
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.
13. Firma INTRA Diagnostyka Słuchu w dniu 3 czerwca (wtorek), przeprowadzi bezpłatne badania słuchu, które odbędą się w Poradni Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie – Filia w Obrze, na ul. Szkolnej 13, od godz. 13.00, tel. 68 347 63 00; i w Poradni Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie, na ul. Wschowskiej 3, od godz. 14.00, tel. 68 347 73 06. Badanie przeznaczone jest dla pacjentów dorosłych z problemami słuchu oraz użytkowników aparatów słuchowych.
14.  Związek Międzygminny Obra organizuje nieodpłatną, na zasadzie „wystawki” zbiórkę zużytego sprzętu rtv, agd, mebli, starych rowerów itp. Zużyty sprzęt należy w dniu 12 czerwca (czwartek) do godz. 8.00 wystawić przed posesję.