Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 08.06.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 08.06.2014r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej Parafii gościmy kleryka z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Razem z nim modlimy się o święte powołania do kapłaństwa, także z naszej Parafii. Po Mszach przed kościołem kleryk zbiera ofiary na potrzeby Seminarium.
2. Również dzisiaj w kościele Bożego Ciała w Poznaniu odbędzie się uroczysta promocja nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Wśród promowanych znajdą się także nasi parafianie – Marek Jęsiek, Rafał Kawala, Mariusz Hamrol, którzy odtąd będą mogli pełnić tę posługę w naszej parafii. Transmisja Mszy św. z tej uroczystości w TV Polonia o godz. 13.00. Więcej informacji na temat szafarzy można odnaleźć w Internecie na stronie www.szafarze.archpoznan.pl
3. Nabożeństwa czerwcowe zawsze po Mszy św., a w niedzielę po Mszy o godz. 11.00.
4. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. na Sali w Solcu o godz. 11.00, w kościele o godz. 17.30.
5. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej we wtorek o godz. 20.00 na probostwie.
6. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 16.30.
7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
8. Również za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszej świątyni.
9. Dzisiaj ostatni dzień zgłaszania dzieci i młodzieży na wakacyjny wyjazd na Dolny Śląsk - od 29 czerwca do 4 lipca 2014r.
10. W czwartek 19 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja i Msza św. w Solcu. Procesja rozpocznie się o godz. 11.30 od krzyża przy ul. Szkolnej i pójdziemy w stronę Sali wiejskiej, gdzie będzie ostatni ołtarz i Msza św. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy.
11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Cecylii Szarłata, Iwonie Kawka, Kamili Kaźmierczak; dziękuję także za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zebraliśmy 147 zł i 50 gr.
12. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
  ● Ryszard Reimann z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach.
      Daria Wróbel z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym (zapowiedź III),
  ● Tomasz Lidwin z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym
      Natalia Sofczyńska z par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie (zapowiedź III)
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.
13.  Związek Międzygminny Obra organizuje nieodpłatną, na zasadzie „wystawki” zbiórkę zużytego sprzętu rtv, agd, mebli, starych rowerów itp. Zużyty sprzęt należy w dniu 12 czerwca (czwartek) do godz. 8.00 wystawić przed posesję. W najbliższym czasie będą także zorganizowane oprócz przewidzianych wcześniej, dodatkowe wywozy tworzyw sztucznych w terminach: 22.07, 26.08.