Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 15.06.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 15.06.2014r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.
2. Również dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszej świątyni.
3. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki w Uroczystość Bożego Ciała i podczas oktawy - w środę o godz. 16.00 przy kościele.
4. W czwartek 19 czerwca Uroczystość Bożego Ciała.  W tym roku procesja i Msza św. w Solcu. Procesja rozpocznie się o godz. 11.30 od krzyża przy ul. Szkolnej i pójdziemy w stronę Sali wiejskiej, gdzie będzie ostatni ołtarz i Msza św. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy, a także o wywieszenie flag i udekorowanie naszych domów. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji, a także o niesienie baldachimu. Proszę także o kwiatki dla dziewczynek - przy I ołtarzu będzie wystawiony kosz, do którego można wsypywać płatki kwiatów.
5. Procesje eucharystyczne w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
6. W przyszłą niedzielę we Wroniawach odbędzie się Festyn Rodzinny przy kościele. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12.30. Po jej zakończeniu Musical pt. „Droga do Zmartwychwstania” w wykonaniu dzieci i młodzieży z parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu, a dalej festyn i zabawa. Serdecznie zapraszam. Jednocześnie informuję, iż także w naszej parafii pragniemy zorganizować festyn rodzinny w połączeniu z dożynkami – w niedzielę 24 sierpnia.
7. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, w niedzielę 22 czerwca zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach. Pozyskane środki pomogą nie tylko w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb życiowych, ale także ułatwią odbudowę domów, budynków gospodarczych i zakup narzędzi pracy oraz sprzętu domowego.
8. Są jeszcze 4 wolne miejsca na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży na Dolny Śląsk - od 29 czerwca do 4 lipca 2014r.
9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Małgorzacie Pachołek, Małgorzacie Waligóra, Edycie Rogozińskiej, Grażynie Marek; dziękuję także za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu -zebraliśmy 478 zł i 10 gr.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.