Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykła – 22.06.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XII Niedzielę Zwykła – 22.06.2014r.

1. Przed kościołem zbieramy dzisiaj ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach.
2. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 17.30.
3. We wtorek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. procesja wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
5. Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. Dzisiaj we Wroniawach odbędzie się Festyn Rodzinny przy kościele. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12.30. Po jej zakończeniu Musical pt. „Droga do Zmartwychwstania” w wykonaniu dzieci i młodzieży z parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu, a dalej festyn i zabawa. Serdecznie zapraszam.
7. Za tydzień w niedzielę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Świętej.
8. Dzieci i młodzież wyjeżdżający na Dolny Śląsk zbiorą się przy kościele w niedzielę 29 czerwca o godz. 14.00.
  ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Beacie Adamskiej, Beacie Wyrwa, Teresie Materna;
  ● dziękuję także za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła. Zebraliśmy 1.867 zł i 50 gr.
  ● bardzo dziękuję wszystkim parafianom za piękne świadectwo wiary dane przez udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za wysiłek włożony w przygotowanie ołtarzy i Mszy św. w Solcu. Dziękuję wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom; przynoszącym kwiatki dla dziewczynek; paniom, które czuwały nad porządkiem wśród dzieci podczas procesji; niosącym sztandary; strażakom i ministrantom.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”, jest także nowy numer „Miłujcie się”.