OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.01.AD2022

1. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne pp. Zielińska Mariola,Zieliński Bartosz,Gierak Dariusz,Robert Adam. Bóg zapłać.
2. Polecam prasę katolicką w kruchcie kościoła.
3. Kalendarze Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 3 PLN do nabycia w kruchcie kościoła.
4. W tym roku w związku z zaleceniem Ks.Arcybiskupa nie będzie tradycyjnej kolędy. Tak jak w roku ubiegłym zapraszam na Msze kolędowe o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych rejonów do kościoła. Plan jest wywieszony w gablocie. W tym tygodniu zapraszam mieskańców ul.Piaskowej,Leśnej,Szkolnej i Dębowej w Solcu w poniedziałek o godz.18.30,mieszkańców ul.Wolsztyńskiej w Solcu w środę o godz.18.30.

5. Radzie Sołeckiej i Pani Sołtys bardzo dziękuję za zorganizowanie Orszaku Trzech Króli. Wspólne wędrowanie i kolędowanie było pięknym świadectwem naszej wiary i tradycji. Mam nadzieję ,że będziemy podtrzymywać tę tradycję także w latach następnych. W czasie orszaku były zbierane ofiary,za które wszystkim bardzo serdecznie dziękuję, Za złożone ofiary zostanie zakupiony obrus ołtarzowy na święta wielkanocne. Niech Pan Bóg nam błogosławi w Nowym Roku.
6. Dzisiaj niedziela Chrztu Pańskiego,kończąca okres Narodzenia Pańskiego.W naszej Archidiecezji kończymy Peregrynację Ikony Jasnogórskiej.Msza pożegnania o godz.12.00 w Katedrze.Transmisja w TVP Poznań.Dziękujemy za nawiedzenie naszej Parafii.Składka przeznaczona będzie na budowę kościoła p.w.Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie,który jest wotum naszej Archidiecezji za otrzymane łaski w trakcie peregrynacji.
7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca.Składka remontowa,którą polecam ofiarności Czcigodnych Parafian.
8. Liturgię Mszy św.o godz.11.00 przygotują uczniowie klasy III przygotowujące się do I Komunii. Podczas Mszy poświęcenie książeczek.