Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą 20.07.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVI Niedzielę Zwykłą 20.07.2014r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na czekające nas prace (w najbliższym czasie planujemy założyć nowe ogrodzenie na cmentarzu). W minionym tygodniu zakupiłem nowy Mszał Rzymski (420 zł) oraz odebrałem od renowacji nasz srebrny trybularz i łódkę (100 zł).
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje na Nowennę można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
3. W środę przypada wspomnienie św. Brygidy – patronki Europy, w piątek św. Jakuba Apostoła, a w sobotę św. Joachima i Anny – rodziców NMP.
4. Za tydzień w sobotę i niedzielę tradycyjne błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Po każdej Mszy św., poświęcenie pojazdów. Przed kościołem oraz podczas poświęcenia zbierać będziemy ofiary dla naszych parafian poszkodowanych przez pożar.
5. Przez najbliższy tydzień w ramach sąsiedzkiej pomocy będę zastępował ks. Andrzeja Krusia, proboszcza z Kębłowa. W związku z tym, w piątek wyjątkowo Msza św. o godz. 17.00.
6. 24 sierpnia odbędą się nasze parafialne dożynki. Przy tej okazji odbędzie się parafialny festyn przy kościele. Rozpoczniemy go uroczystą Mszą św. dożynkową o godz. 12.30. Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną. Podczas festynu rozprowadzać będziemy cegiełki na potrzeby nowego ogrodzenia na parafialnym cmentarzu (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: weekendowy pobyt w Willi Puchatka w Szklarskiej Porębie, rower i wiele innych). W związki z tym, proszę Parafian o przynoszenie nagród na festyn. Panie proszę o upieczenia ciasta (ze względów organizacyjnych w zakrystii wyłożona jest lista). Spotkanie organizacyjne dla tych, którzy chcieliby pomóc przy festynie odbędzie się w środę 23 lipca o godz. 20.00 w salce na probostwie.
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Emilii Napieralskiej, Mirosławie Wyrwa, Jadwidze Kotlarskiej.
 ● dziękuję także panu Tomaszowi za przycięcie trawy przy kościele.
 Za wszelkie dobro i pomoc serdeczne Bóg zapłać!
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (4,50 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” – numer podwójny, wakacyjny (7,90 zł), jest także nowy numer „Miłujcie się” (4 zł).
9. Wszystkim Drogim Parafianom rozpoczynającym zasłużony urlop życzę dobrego wypoczynku, szczęśliwych wyjazdów i powrotów!