Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą 27.07.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVII Niedzielę Zwykłą 27.07.2014r.

1. Dzisiaj tradycyjne błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Po każdej Mszy św., poświęcenie pojazdów. Zebrane przy tej okazji ofiary przed kościołem oraz podczas poświęcenia, przeznaczymy dla naszych parafian poszkodowanych przez pożar.
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
4. Nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych.
5. W sobotę  2 sierpnia ok. godz. 11.30-12.00 będą przechodzić przez Solec pielgrzymi (ok. 300 osób) podążający pieszo do Częstochowy w XXIII Salezjańskiej Pielgrzymce Ewangelizacyjnej. To okazja do usłużenia pielgrzymom, zgodnie ze słowami Ewangelii, poprzez podanie kubka wody. Dłuższy postój, pielgrzymi będą mieli w tym roku w Mochach.
6. Od poniedziałku do piątku zastępować mnie będą Misjonarze Oblaci. W nagłych przypadkach proszę o kontakt z przyjeżdżającym na Msze św. ojcem misjonarzem albo z Wolsztyńska Farą – numery tel.: (68) 347-09-23 – biuro, (68) 347-09-24 – probostwo, (68) 384-35-22 – wikariat.
7. Przypominam, iż 24 sierpnia odbędą się nasze parafialne dożynki i festyn przy kościele. Rozpoczniemy go uroczystą Mszą św. dożynkową o godz. 12.30. Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną. Podczas festynu rozprowadzać będziemy cegiełki na potrzeby nowego ogrodzenia na parafialnym cmentarzu (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: weekendowy pobyt w Willi Puchatka w Szklarskiej Porębie, rower, kuchenkę mikrofalową i wiele innych). W związki z tym, proszę Parafian o przynoszenie nagród na festyn. Panie proszę o upieczenia ciasta (ze względów organizacyjnych w zakrystii wyłożona jest lista).
    ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Beacie Żok, Bogumile, Kacprowi Krawczyk, Honoracie, Błażejowi Karkut;
    ● dziękuję za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na potrzebne prace w naszej parafii. Zebraliśmy 1814 zł i 60 gr. Serdeczne Bóg zapłać!
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (4,50 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” – numer podwójny, wakacyjny (7,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).
10. Wszystkim Drogim Parafianom rozpoczynającym zasłużony urlop życzę dobrego wypoczynku, szczęśliwych wyjazdów i powrotów!