Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą 17.08.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIX Niedzielę Zwykłą 10.08.2014r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzebne prace w naszej parafii. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje na Nowennę można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
3. Za tydzień w niedzielę 24 sierpnia odbędą się nasze parafialne dożynki i festyn przy kościele. Rozpoczniemy go uroczystą Mszą św. dożynkową o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 11.00). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną. Podczas festynu, a także dzisiaj i za tydzień po Mszach św. - rozprowadzać będziemy cegiełki na potrzeby nowego ogrodzenia na parafialnym cmentarzu (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: weekendowy pobyt w Willi Puchatka w Szklarskiej Porębie, rower, kuchenkę mikrofalową, aparat fotograficzny i wiele innych). Nagrody na Festyn można jeszcze przynosić po Mszach św. do piątku włącznie. Za już  przyniesione dary bardzo dziękuję. Placki proszę przynosić w sobotę po wieczornej Mszy św., a najlepiej w niedzielę od godz. 11.00. Wszystkich, którzy chcą pomóc przy festynie proszę o krótkie spotkanie w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
4. Dzieci, które chciałyby zatańczyć na naszym festynie różne układy taneczne bardzo proszę o pozostanie w kościele w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
5. Archidiecezja Poznańska organizuje dziękczynienie za wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II. W dniu 13. września odbędzie się pielgrzymka dziękczynna Archidiecezji Poznańskiej do Wadowic i Krakowa. Wyjazd z Wolsztyna w piątek 12. września. W programie nocleg w Tyńcu, zwiedzanie Krakowa. Koszt przejazdu, nocleg i śniadanie w opactwie OO. Benedyktynów w Tyńcu - 220 zł (w cenie zwiedzanie Wawelu). Więcej informacji w zakrystii.
6. 26 sierpnia przeżywać będziemy naszą Uroczystość Odpustową – Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi były proboszcz naszej parafii ks. Prałat dr Jerzy Adamczak. W związku z Odpustem zapraszam na próbę wszystkie dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki w czasie odpustowej procesji oraz ministrantów w poniedziałek 25 sierpnia po Mszy św. o godz. 17.30.
  ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Lidii Wita, Krystynie Kubackiej, Justynie Szarłata, Mirosławie Szarłata;
  ● dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 380 zł;
  ● dziękuję także za ofiary złożone w piątek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej. Zebraliśmy 103 zł i 40 gr. Serdeczne Bóg zapłać!
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (4,50 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” – numer podwójny, wakacyjny (7,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).