^Do góry

Linki

SOLEC NOWY PARAFIA W CZASIE EPIDEMII

Zostań w domu!

KOŚCIÓŁ POZOSTAJE OTWARTY
Kościół jest otwarty na indywidualną modlitwę:
• w niedziele od 13.00 do 17.30;
• w dni powszednie od 9.00 do 17.30.


EUCHARYSTIA
Eucharystia sprawowana jest w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 17.30.


UWAGA! Od 25 marca w celebracjach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (oprócz posługujących). Na czas Mszy świętych kościół zostanie zamknięty.
Proszę aby na Msze święte przychodzili tylko ci, którzy mają zamówione intencje mszalne (uwzględniając limit 5 osób wewnątrz świątyni). Proszę o obecność pod drzwiami kościoła nie później, niż na 10 minut przed rozpoczęciem Mszy św. .
Godziny Mszy świętych
• w niedziele o 8.00 i 11.00 oraz we Wroniawach o 9.30
• w dni powszednie: 17.30
SAKRAMENT POKUTY
Do spowiedzi można przystąpić codziennie po indywidualnym umówieniu się z kapłanem (telefonicznym  601 38 11 60)
Zachęcamy do modlitwy różańcowej w domach każdego dnia o 20.30.


TRANSMISJE INTERNETOWE
Msze święte niedzielne z kościoła parafialnego, są transmitowane w Internecie na FB:

https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-pw-Matki-Boskiej-Cz%C4%99stochowskiej-w-Solcu-Nowym-698938593570768/
BIURO PARAFIALNE
W sprawach pilnych zapraszam po Mszach świętych. Zachęcam do załatwiania wszystkich spraw urzędowych online: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2020
Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej
1. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi).
2. Po Wielkanocy:
a. Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.
b. Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.
3. Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.
4. Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.

UWAGA! Alby dla dzieci są uszyte, ale obecnie nie możemy zorganizować spotkania z panią Marią aby je przymierzyć czy też odebrać. Będę informował jak się coś zmieni.
Pamiętam w modlitwie i o nią proszę.

Wasz proboszcz ks. Tomek

Copyright © parafiasolec.pl 2013

Na tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies"..

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.