^Do góry

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w Kościele.
2. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. w naszym kościele o godz. 17.30, we Wroniawach o godz. 19.00.
3. Spotkanie dla rodziców i dzieci przystępujących do I Komunii Świętej 20 czerwca, dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
4. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach św., w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
5. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
6. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
7. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed Mszą św.  oraz w piątek od 16.30 do 17.30.
8. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
9. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem w sobotę i niedzielę zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
10. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Mateusz Mydlarz z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i Karolina Radzimska z par. pw. św. Stanisława Biskupa w Gościeszynie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest poinformować o tym w biurze parafialnym.
11. Zgodnie z przepisami państwowymi i najnowszym dekretem ks. Arcybiskupa, z dniem 30 maja br. przestaje obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych (obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii według dotychczasowych zasad oraz zachowanie bezpiecznego dystansu). Zniesienie liczby uczestników dotyczy także pogrzebów.
12. Obowiązują nadal dotychczasowe zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny, jak również zasady dotyczące udzielania Komunii Świętej i sprawowania sakramentu pokuty.
13. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
14. Do niedzieli 31 maja br. obowiązuje ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Od niedzieli 7 czerwca obowiązywać będzie już tylko dyspensa dla:
a. osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,
b. osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
c. osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
15. Odwiedziny chorych tylko dla tych, którzy wyrażą taką potrzebę. Proszę o informację w zakrystii, bądź telefonicznie do najbliższego piątku włącznie (tel.: 601381160).
16. Ks. Arcybiskup przedłuża czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku.
17. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.
18. Msza św. będą transmitowane na parafialnym FB tylko w niedzielę:    https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-pw-Matki-Boskiej-Cz%C4%99stochowskiej-w-Solcu-Nowym-698938593570768/
19. Nadal zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności z Ojcem Świętym i wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za posługujących chorym i pokój serc, a także o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
20. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Kindze Małeckiej, Marzenie i Amelii Krawczyk, Barbarze Miszczak;
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!
21. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik katolicki” z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień czerwca” (cena 6 zł), „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (cena 5,90 zł).

P r o b o s z c z

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 24.05.2020 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
3. Zgodnie z przepisami w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 10 m2 powierzchni. W naszej świątyni może znajdować się 25 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta.
4. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 24.05.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną - 17.05.2020 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. W związku z tym składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów założonej w lutym w naszym kościele instalacji multimedialnej (koszt 13.500 zł), za którą jeszcze nie zapłaciłem z uwagi na sytuację epidemii, która nas dotknęła. Z uwagi na ograniczoną liczę osób w kościele, ofiary można także przekazywać na konto parafialne: BS Wschowa   44 8669 0001 0041 2018 2000 0001. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
3. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami na czas epidemii, od niedzieli 17 maja w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 10 m2 powierzchni. W naszej świątyni może znajdować się 25 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta.
4. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
5. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną - 17.05.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną - 10.05.2020 r.

1. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
2. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na czas epidemii, w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni. W naszej świątyni może znajdować się 15 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta. Proszę w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy mają zamówione intencje mszalne.
3. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Ooby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Filmik pokazujący jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę można znaleźć na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną - 10.05.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną - 03.05.2020 r.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Przeżywamy Światową Niedzielę Modlitw o Powołania.
2. W związku z trwającą epidemią, nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
3. Przypominam, iż od 20 kwietnia w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni. W naszej świątyni według obliczeń może znajdować się 15 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, z wyjątkiem księdza sprawującego liturgię. Proszę w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy mają zamówione intencje mszalne.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną - 03.05.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną - 26.04.2020 r.

1. W związku z trwającą epidemią, nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej, która obowiązuje aż do odwołania.
2. W związku z zagrożeniem suszą, której konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe dla życia społecznego, ks. Arcybiskup prosi wszystkich wiernych do wytrwałej i żarliwej modlitwy błagalnej o deszcz. Włączmy tę intencję do naszych modlitw ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby. W związku z tym odprawimy nowennę o uproszenie deszczu, przez dziewięć dni począwszy od dnia 25 kwietnia aż do dnia 3 maja br.
3. Od 20 kwietnia w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni. W naszej świątyni według obliczeń może znajdować się 15 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, z wyjątkiem księdza sprawującego liturgię. Proszę w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy mają zamówione intencje mszalne.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną - 26.04.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną Święto Miłosierdzia Bożego - 19.04.2020 r.

Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego (Dz. 699).
1. Zostańmy w domach! Trwa stan epidemii. Przypominam o dyspensie od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej, która obowiązuje aż do odwołania.
2. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.
3. UWAGA! Od poniedziałku 20 kwietnia w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele będzie mogło uczestniczyć więcej osób, czyli 1 osoba na każde 15 metrów kwadratowych powierzchni. W naszej świątyni według obliczeń może znajdować się 15 osób (wliczają się w to wszystkie osoby obecne w kościele, czyli także ksiądz i posługujący). Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, z wyjątkiem księdza sprawującego liturgię. Proszę w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy mają zamówione intencje mszalne.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną Święto Miłosierdzia Bożego - 19.04.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 12.04.2020 r.

Drodzy Parafianie!
Przeczytałem niedawno takie słowa: Błogosławieni, którzy ograniczenia związane z pandemią, potrafią wpisać w doświadczenie krzyża, by następnie zobaczyć je w świetle Zmartwychwstania!
Pomimo wielu ograniczeń, które nas dotykają, Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!
W tym roku z powodu epidemii Święta Zmartwychwstania nie będą zewnętrznie tak piękne jak zwykle. Ale Chrystus jest wciąż ten sam. Silniejszy niż wszelkie zło! Życzę Wam Kochani siły i nadziei płynących z pustego  Grobu Chrystusa! Zdrowia Wam i Bliskim!
Wasz proboszcz, ks. Tomek

1. Zostańmy w domach! Trwa stan epidemii. Zadbajmy, by nasze domy prawdziwie stawały się „Kościołem Domowym”. Przeżywajmy Święta Wielkanocne w naszych domach.
2. Przypominam, że w związku z trwającym stanem epidemii Ksiądz Arcybiskup Metropolita przedłużył obowiązywanie wcześniej wydanej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej udzielonej wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz innym wiernym przebywającym na jej terenie do odwołania.
3. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.
4. UWAGA! Przypominam, że w Mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (oprócz posługujących). W dalszym ciągu proszę aby na Msze święte przychodzili tylko ci, którzy mają zamówione intencje mszalne (uwzględniając limit 5 osób wewnątrz świątyni).
5. Każda Msza św. jest transmitowana z naszego kościoła na naszym parafialnym FB:    https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-pw-Matki-Boskiej-Cz%C4%99stochowskiej-w-Solcu-Nowym-698938593570768/
6. We Wroniawach na FB: https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
7. We Wroniawach można także oglądać każdą Mszę św. transmitowaną na żywo na stronie internetowej www.parafiawroniawy.pl (po otwarciu strony, szukamy na lewo link „kamery online”).
8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta o godz. 11.00. We Wroniawach o godz. 9.30 oraz dodatkowo o godz. 18.00.
9. W Poniedziałek Wielkanocny, II Święto Zmartwychwstania Pańskiego - Msze św. o godz. 8.00 i 11.00.
10. Cały rozpoczynający się tydzień ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania – stąd  najbliższy piątek nie jest dniem postnym.
11. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pomogli w tym trudnym czasie w przygotowaniu i udekorowaniu świątyni na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.
12. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
13. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa we Wroniawach o godz. 15.00. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 76 Tydzień Miłosierdzia.
14. W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach podczas Niedziel Wielkanocnych warto zajrzeć na stronę internetową: www.swietawdomu.pl
15. W dalszym ciągu jestem do dyspozycji parafian, którzy poproszą o wysłuchanie spowiedzi, udzielenie Komunii św. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Do spowiedzi można przystąpić także codziennie po indywidualnym umówieniu się ze mną (telefonicznym  601 38 11 60).
16. Zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc.
17. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt ze mną. Mój telefon: 601 38 11 60. W sprawach pilnych zapraszam po Mszach świętych. Zachęcam do załatwiania wszystkich spraw urzędowych on-line: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
18. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Kindze Klecha i Magdalenie Bukowskiej;
● za dotychczas złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także za ofiary, które przekazujecie na daninę i funkcjonowanie naszego kościoła w czasie epidemii na koto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać! (konto parafialne znajduje się na www.parafiasolec.pl w zakładce kontakty,
Konto: BS Wschowa 44 8669 0001 0041 2018 2000 0001
19. Do odwołania nie ma w sprzedaży parafialnej prasy katolickiej.

P r o b o s z c z

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 12.04.2020 r. (2)

Drodzy Parafianie!
Przeczytałem niedawno takie słowa: Błogosławieni, którzy ograniczenia związane z pandemią, potrafią wpisać w doświadczenie krzyża, by następnie zobaczyć je w świetle Zmartwychwstania!
Pomimo wielu ograniczeń, które nas dotykają, Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!
W tym roku z powodu epidemii Święta Zmartwychwstania nie będą zewnętrznie tak piękne jak zwykle. Ale Chrystus jest wciąż ten sam. Silniejszy niż wszelkie zło! Życzę Wam Kochani siły i nadziei płynących z pustego  Grobu Chrystusa! Zdrowia Wam i Bliskim!
Wasz proboszcz, ks. Tomek

1. Zostańmy w domach! Trwa stan epidemii. Zadbajmy, by nasze domy prawdziwie stawały się „Kościołem Domowym”. Przeżywajmy Święta Wielkanocne w naszych domach.
2. Przypominam, że w związku z trwającym stanem epidemii Ksiądz Arcybiskup Metropolita przedłużył obowiązywanie wcześniej wydanej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej udzielonej wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz innym wiernym przebywającym na jej terenie do odwołania.
3. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.
4. UWAGA! Przypominam, że w Mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (oprócz posługujących). W dalszym ciągu proszę aby na Msze święte przychodzili tylko ci, którzy mają zamówione intencje mszalne (uwzględniając limit 5 osób wewnątrz świątyni).

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 12.04.2020 r. (2)

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkiego Postu, Niedziela Męki Pańskiej - 05.04.2020 r.

1. Zostańmy w domach! Trwa stan epidemii. Zadbajmy, by nasze domy prawdziwie stały się „Kościołem Domowym”. Także Święta Wielkanocne przeżywać będziemy w domach.
2. Dziś Niedziela Palmowa. Wspominamy wjazd Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczynamy Wieki Tydzień Jego Męki i Chwały.
3. W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami wprowadzonymi przez organy władzy Ksiądz Arcybiskup Metropolita przedłużył obowiązywanie wcześniej wydanych dekretów oraz dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej udzielonej wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz innym wiernym przebywającym na jej terenie do odwołania.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkiego Postu, Niedziela Męki Pańskiej - 05.04.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu - 29.03.2020 r.

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
2. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 13.00 do 17.30 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.30.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu - 29.03.2020 r.

Copyright © parafiasolec.pl 2013

Na tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies"..

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.