^Do góry

Linki

Co ze spowiedzią wielkanocną?

Co ze spowiedzią wielkanocną?
Do spowiedzi powinniśmy przystąpić co najmniej raz w roku. Po ustaniu pandemii zorganizujemy w parafii spowiedź z udziałem zaproszonych księży z dekanatu.
W naszym kościele można wciąż przystąpić do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą Świętą (z zachowaniem liczby 5 osób obecnych w kościele), bądź też po indywidualnym umówieniu się z kapłanem nr. tel. 601381160.
Można też wzbudzić akt żalu doskonałego, a więc też szczerze żałować za grzechy z miłości do Boga. Otrzymujemy wówczas Boże miłosierdzie, ale popełnione grzechy jesteśmy zobowiązani wyznać w sakramencie pokuty po ustaniu epidemii.

Jak spełnić obowiązek Komunii Wielkanocnej?
Obowiązkiem katolika jest przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przystąpić do Komunii świętej sakramentalnej. Obowiązek ten możemy wypełnić aż do niedzieli Trójcy Przenajświętszej, czyli do 7 czerwca 2020 roku (mając nadzieję, ustąpienia pandemii do tego czasu).
Do Komunii świętej swobodnie będziemy mogli przystępować po ustaniu epidemii. Kiedy to będzie? Trudno w tej chwili odpowiedzieć.
Słowo „komunia” pochodzi od łacińskiego słowa „communio”, które oznacza jedność. Celem przyjmowania Komunii Świętej, czyli Ciała i Krwi Chrystusa, jest osiągniecie jedności z Bogiem, a także braćmi i siostrami w wierze.

Czym jest Komunia duchowa?
Komunia duchowa jest wyznaniem wiary w realną obecność Jezusa w Eucharystii, jest aktem miłości do Jezusa w Eucharystii i głębokim pragnieniem, by Jezus chciał wejść i przemieniać życie i historię mego życia. Zachęcamy do Komunii duchowej podczas uczestniczenia we Mszach świętych przez transmisje. Można wówczas odmówić jedną z modlitw:

Klękam u Twoich stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Tobie skruchę mego serca, które pogrąża się w nicości i Twojej świętej obecności. Uwielbiam Ciebie w sakramencie Twej miłości, pragnę Cię przyjąć w ubogim mieszkaniu mego serca. W oczekiwaniu na szczęście Komunii sakramentalnej pragnę Cię przyjąć w Duchu. Przyjdź do mnie, o mój Jezu, abym przyszedł do Ciebie. Niech Twoja miłość rozpali całą moją istotę na życie i na śmierć. Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham Ciebie. Niech się tak stanie (papież Franciszek, 19.03.2020).

lub

Jezu mój, wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie. Miłuję Cię nade wszystko i pragnę posiadać Cię w duszy mojej. Ponieważ teraz nie mogę przyjąć Cię sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mojego serca. Jednoczę się z Tobą, jakbyś rzeczywiście był we mnie obecny, oddaję Ci się zupełnie i proszę gorąco: nie dozwól, abym kiedykolwiek oddalił się od Ciebie (św. Alfons Maria Liguori).


Czy odbędzie się święconka?
W czasie pandemii nie odbędzie się poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę. Poprośmy jednak Boga o pobłogosławienie nas i naszych pokarmów, zasiadając do wielkanocnego  śniadania. Opis i modlitwy tej duchowej liturgii umieściłem na stronie internetowej w innym dokumencie lub można posłużyć się także pomocą jaką jest specjalnie utworzona na najbliższe dni strona www.swietawdomu.pl 

Copyright © parafiasolec.pl 2013

Na tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies"..

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.