Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 21.12.2014r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca - składka przeznaczona jest na potrzebne prace przy naszym kościele oraz pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. We wtorek od godz. 8.00 przedświąteczne odwiedziny chorych z Komunią Świętą.
3. Ostatnie w tym roku Roraty w poniedziałek o godz. 17.30. Podczas tych Rorat uroczyście wniesiemy do kościoła Betlejemskie Światło Pokoju.
4. W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam Parafian do zachowania tradycyjnego postu. O północy z 24 na 25 grudnia – uroczysta Pasterka. Serdecznie zapraszam do wspólnoty modlitwy w tę wyjątkową noc. Msza św. pasterska we Wroniawach w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 21.00.
5. W czwartek I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
6. W piątek II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8.00 i 11.00. Tego dnia przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Na piątek ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
7. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny.
8. Już dzisiaj informuję, iż odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda rozpoczniemy w naszej parafii po zakończeniu kolędy we Wroniawach, czyli w poniedziałek 19 stycznia 2015r. Cały plan kolędy będzie umieszczony w Internecie i w gablocie.
9. W poniedziałek 22 grudnia SPOWIEDŹ ADWENTOWA w Farze Wolsztyńskiej w  godz. 8.45-10.00; 10.45-12.00; 14.00-15.00; 16.00-17.30; 19.00-20.
10. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 17 stycznia 2015r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 19.00. Cena od pary 150 zł. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na planowane prace przy osuszeniu fundamentów naszego kościoła.Potrzebne są jeszcze fanty i placek. Gdyby ktoś mógł pomóc proszę o kontakt w zakrystii.Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TAK TON”. Zapisy przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu oraz pani Jolanta Józefowska w sklepie w Solcu Nowym.
  ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Krystynie Jaskulskiej, Halinie Janusz, Elżbiecie Szukale;
  ●dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej świątyni do Świąt Bożego Narodzenia, także za ofiarowane choinki.
  ● dziękuję także za dary serca w postaci tytek charytatywnych. Zebrane dary zostaną jeszcze przed Świętami przekazane najbardziej potrzebującym.
Za każde dobro uczynione w minionym czasie dla naszej Wspólnoty Parafialnej serdeczne Bóg zapłać!
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” oraz nowy numer „Miłujcie się”. Można także nabyć opłatki wigilijne, kalendarze oraz małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.