Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą – 08.02.2015 r.

1. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam wraz z rodzicami na spotkanie przy kawie i placku dzisiaj o godz. 14.00 na Sali Wiejskiej w Solcu Nowym.
2. Dzisiaj o godz. 14.00 na Sali w Solcu wymiana tajemnic różańcowych.
3. W środę obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Chorego.
4. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 16.30.
6. Przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, którzy nie byli obecni na ostatnim spotkaniu bardzo proszę o szybki kontakt ze mną. Nie wszyscy dostarczyli świadectwa Chrztu, nie znam także imion i świadków do Bierzmowania. Proszę o załatwienie tej sprawy do ferii. Przypominam, iż Sakrament Bierzmowania udzieli J. E. ks. bp. Zdzisław Fortuniak - 19 marca br. w kościele we Wroniawach.
7. Zakończyliśmy przycinkę drzew przy kościele. Przy tej okazji zostały naprawione niektóre ubytki w dachu kościoła. Całość inwestycji kosztowała nas 2.800 zł.
8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na potrzebne prace przy naszej Świątyni.
9. Przypominam, iż od 1 stycznia 2015 roku nie ma w naszym kościele Mszy św. w poniedziałki, z wyjątkiem świąt oraz października i czasu Adwentu. Biuro Parafialne będzie czynne w środy po wieczornej Mszy św. oraz czwartki od godz. 16.30 do 17.30.
10. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w dniach od 23 do 27 lutego  o godz. 19.00 we Farze w Wolsztynie.
● za ofiary zebrane w poniedziałek na zakony klauzurowe. Zebraliśmy 81 zł i 20 gr;
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne:Justynie Wróbel, Marzenie i Katarzynie Lorenz, Teresie i Józefowi Łakomym;
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”. W „Przewodniku Katolickim” m.in.: Niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w realizowaniu swoich pasji – przekonuje Leszek Kopeć, niewidomy dziennikarz radiowy; Radykalizacja nastrojów społecznych – o ruchach nacjonalistycznych w Europie; Czy ograniczamy naszą wolność, będąc posłusznym nauce Kościoła?