Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 20.12.2015 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca - składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele oraz pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
2. Ostatnie w tym roku Roraty w poniedziałek i środę o godz. 17.30.

3. W najbliższym tygodniu można jeszcze przystąpić do SPOWIEDZI w Wolsztyńskiej Farze w poniedziałek 21.12.2015: godz. 8.30-10.00; 10.45-12.00; 14.00-15.00; 16.00-17.30; 19.00-20; w par. św. Józefa w Wolsztynie we wtorek 22.12.2015: godz. 8.30-10.00; 10.30-11.30; 14.00-15.00; 16.00-17.00; 19.00-20.00.
4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam Parafian do zachowania tradycyjnego postu. Msza św. pasterska we Wroniawach w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 21.00. W Solcu Nowym tradycyjna Pasterka o północy z 24 na 25 grudnia. Serdecznie zapraszam do wspólnoty modlitwy w tę wyjątkową noc.
5. W piątek I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msza św. w naszym kościele o godz. 11.00; we Wroniawach o godz. 9.30 (tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).
6. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8.00 i 11.00. Tego dnia przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
7. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny.
8. Ze względu na Spowiedź w Wolsztynie Biuro Parafialne będzie czynne tylko w środę po Mszy św.
9. Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę rozpoczniemy w tym roku od niedzieli 27 grudnia (Borki, Solec Nowy, Solec). Plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz dostępny na stronie internetowej naszej Parafii.
● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne mieszkańcom Borek: Hannie Skrzypczak, Magdalenie i Oldze Walkowiak, Alinie Skorupińskiej, Walerii Kubaczyk, Andżelice Polanowskiej, Marii Wita; proszę o dalsze sprzątanie w kościele mieszkańców Solca.
● dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej świątyni do Świąt Bożego Narodzenia, także za ofiarowane choinki;
● dziękuję także za dary serca w postaci tytek charytatywnych. Zebrane dary zostaną jeszcze przed Świętami przekazane najbardziej potrzebującym.
Za każde dobro uczynione w minionym czasie dla naszej Wspólnoty Parafialnej serdeczne Bóg zapłać!
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: świątecznego podwójnego numeru „Przewodnika Katolickiego” (6 zł), „Małego Przewodnika Katolickiego” oraz nowego numeru gazety „Miłujcie się”. W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarz na rok 2016 oraz opłatki wigilijne. W „Przewodniku Katolickim” można przeczytać o tym: jak wyglądało Betlejem w czasach, gdy narodził się w nim Chrystus; ciekawe rozmowy, m. in. Z Szymonem Hołownią, aktorem Janem Nowickim, piosenkarzem Krzysztofem Antkowiakiem; o emisariuszach Bożego Miłosierdzia – Armii Andersa; w gazecie jako dodatek audiobook z tekstami ks. Jana Twardowskiego na Boże Narodzenie.