Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą - 26.06.2016 r.

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
2. W środę obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. tego dnia: w Solcu na Sali o godz. 10.00; w kościele o godz. 17.30; we Wroniawach o godz. 19.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Świętej.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. przed każdą Mszą św., a w piątek dodatkowo od godz. 16.00 do 17.00.
4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek 7 lipca od godz. 8.00.
5. Spotkanie kandydatów do nowej Rady Parafialnej odbędzie się w środę o godz. 20.00 na probostwie.
6. Od dzisiaj rozpoczyna się Wielki Odpust Matki Bożej w Wieleniu Zaobrzańskim i potrwa do niedzieli 3 lipca. Szczegółowy plan na plakacie w gablocie.
7. Za tydzień w niedzielę 3 lipca tradycyjna pielgrzymka z Kębłowa do Wielenia. Zachęcam do uczestnictwa. Pielgrzymi z Wroniaw wychodzą o godz. 5.15 i i ok. godz. 6.00 dołączą się do pielgrzymów z Kębłowa w Stradyniu.
8. W dniach od 20 do 23 lipca 2016 r. gościć będziemy w naszej parafii i we Wroniawach grupę ok. 50 młodych Francuzów wraz z księdzem. Dziękuję tym, którzy zadeklarowali gotowość przyjęcia pielgrzymów pod swój dach. Spotkanie dla tych rodzin odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 lipca po Mszy św. o godz. 11.00.
9. Przypominam o propozycji pielgrzymki parafialnej do Ziemi Świętej w terminie od 4 do 12 listopada 2016 r. (cena 3400 zł + 100 $). Więcej informacji w zakrystii po Mszach św. lub biurze parafialnym. Spotkanie dla zainteresowanych tym wyjazdem, odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 20.00 w kościele we Wroniawach.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Ewie Antkowiak, Kindze Małeckiej, Marzenie, Amelce i Konradowi Krawczykom;
● tym, którzy pomogli ugościć pielgrzymów z Wolsztyna podążających do Wielenia;
● za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na spłatę zadłużenia związanego z remontem dachu naszego kościoła. Zebraliśmy 3.224,40 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł) i nowy numer gazety „Miłujcie się” (4 zł). W zakrystii lub u ministrantów można także nabyć płytę DVD – „Poznaj najstarsze Biskupstwo w Polsce. Archidiecezja Poznańska” (cena 3 zł). Film opowiada w bardzo ciekawy sposób o historii i obecnym życiu naszego Poznańskiego Kościoła. Zachęcam do zakupu. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
12. Już dzisiaj informuję, iż Festyn Parafialny przy naszym kościele odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów.
13. Od 1 lipca, przez okres wakacji Msze św. w naszym kościele w środę, piątek i sobotę o godz. 17.00;  w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00.
14. Wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom, a także wszystkim korzystającym z urlopów życzę dobrego, bezpiecznego odpoczynku – niech Pan Bóg umacnia swoją łaską.