Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą - 10.07.2016 r.

1. Przez okres wakacji Msze św. w naszym kościele w środę, piątek i sobotę o godz. 17.00;  w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00.
2. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.  Przez najbliższy tydzień będę przebywał poza parafią. We wszelkich nagłych wypadkach (do wtorku włącznie) proszę o kontakt z ks. Andrzejem Krusiem z Kębłowa (nr tel. 68 384 19 97). Od środy będzie mnie zastępował ks. Piotr Kuś – dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Poznaniu. W wszelkich sprawach proszę o kontakt z księdzem Piotrem po Mszach św., bądź na probostwie. Biuro Parafialne w najbliższym tygodniu będzie nieczynne.
4. Przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży, z tej okazji w dniach od 20 do 23 lipca 2016 r. gościć będziemy w naszej parafii i we Wroniawach grupę 28 młodych Francuzów wraz z księdzem. Bardzo dziękuję rodzinom, które zadeklarowały gotowość przyjęcia pielgrzymów oraz grupie naszej wspaniałej młodzieży i wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Szczegółowy plan podam w przyszłym tygodniu.
5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 4 do 12 listopada 2016 r. (cena 3400 zł + 100 $). Więcej informacji w zakrystii po Mszach św.
6. Festyn Parafialny przy naszym kościele odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów. Cały ewentualny dochód z festynu przeznaczony będzie na pokrycie długu związane z remontem dachu naszego kościoła.
7. Najbliższa niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem ofiary zebrane podczas Mszy św. będą przeznaczone na spłatę długu związanego z remontem dachu naszej świątyni.
8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Małgorzacie Pachołek, Edycie Rogozińskiej, Grażynie Marek.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł) i nowy numer gazety „Miłujcie się” (4 zł). W zakrystii lub u ministrantów można także nabyć płytę DVD – „Poznaj najstarsze Biskupstwo w Polsce. Archidiecezja Poznańska” (cena 3 zł).