Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 05.03.2017 r.

1. We wtorek 7 marca o godz. 16.00 w zakrystii kościoła we Wroniawach będzie można odbierać alby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
2. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.

3. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie w środę o godz. 19.00 w kościele.
4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież.
5. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
6. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 11.00.
7. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.
8. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”.
9. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. W tym roku od osoby danina wynosi 3 zł. Dla tych, którzy jeszcze nie otrzymali kopert na daninę, zostały one wyłożone pod chórem. Za dotychczas złożone ofiary na potrzeby Archidiecezji i naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Alicji Sammler, Agnieszce Michalak, Małgorzacie Nowak, Agacie Walkowiak;
● za ofiary zebrane w środę popielcową na Caritas. Zebraliśmy 84,60 zł.
11.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) w nowej szacie graficznej oraz „Mały Przewodnik Katolicki” – specjalny dodatek, karty z drogą krzyżową (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. wywiad z ojcem Leonem Knabitem o tym, że umartwienie to dziś nie średniowiecze.