Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną - 07.05.2017 r.

1. Dzisiaj przypada Światowa Niedziela Modlitw o Powołania. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
2. Nabożeństwa Majowe odprawiamy w środy, piątki i soboty po wieczornej Mszy św.; w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Nabożeństwa majowe na sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 (w tym tygodniu z wyjątkiem środy). Zachęcam do przynoszenia książeczek do nabożeństwa, co bardzo pomoże we wspólnym śpiewie litanii i pieśni.

3. W poniedziałek 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. Zapraszam w tym dniu na Mszę św. o godz. 17.30., szczególnie dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej, które obchodzą tego dnia I rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej.
4. Wspólnotę Żywego Różańca z Solca i Solca Nowego zapraszam na Mszę św. i konferencję w środę o godz. 17.30.
5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
6. W sobotę 13 maja obchodzić będziemy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej racji o godz. 17.00 odmówimy w kościele Różaniec Święty w intencji nawrócenia grzeszników i pokoju na świecie.
7. W najbliższą niedzielę 14 maja jedenaścioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Próby dla tych dzieci odbędą się w środę o godz. 18.30 oraz czwartek o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, a także ich rodziców i bliskich w sobotę 13 maja o godz. 9.30.
8. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
Dawid Nawrot, st. wolnego z par. pw. św. Józefa w Wolsztynie i Marzena Brigida Klecha, st. wolnego z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym.
Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● Rodzicom dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła i otoczenia;
● kolejnym czterem rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i nasz kościół.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (4 zł).